Kuća je srušena, više je nema. To je jedini pomak, ali gospodin Budek i njegova supruga i dalje žive u garaži.
"Kuće nema od 17. listopada 2021. I sad, majmune, čekaj dok trava naraste, a naši drugovi neka uživaju", kazao je Vid Budek.
Obećanja su se naslušali.
"Prestrašno, ovo je nešto prestrašno. Svi govore samo o Petrinji i Sisku, užasno odvratno. Nitko nas ne spominje neka sve ide u ***, odvratno, fuj, gade mi se svi", kazala je Vesna Klenkar.
Ljutnja opravdana - jer su zaboravljeni. Još uvijek konstrukcijska nije obnovljena, niti je sagrađena ijedna kuća, pa se brojni odlučuju za samoobnovu. Za nju se odlučila i obitelj Novak Rakek iz Miroševca.
"A ide, ide, dečki stalno rade, ali trebamo čekat", kazala je Ankica.
Čekati državu više nije mogla.
"Trebali bi predati papire u Ministarstvo, i dalje neka oni organiziraju", govori Ankica.
Trenutačno se konstrukcijski obnavljaju samo tri kuće i tri zgrade. Da, nakon tri godine obnavljaju se tri kuće i tri zgrade.
To je komentirao i zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević nakon polaganja kamena temeljca za gradnju društvenog doma u Čučerju koji je stradao u potresu.
"Već sam rekao da je sramota i da mi nije jasno kako je nešto takvo moguće. Nadam se da će ministar Bačić sve to pojednostavniti i ubrzati i omogućiti financiranje preko HABOR-a kako bi građani mogli u samoobnovu", kazao je Tomašević.
Nisu ni srušene kuće koje imaju crvenu naljepnicu. Jedna takva, s koje dijelovi padaju u susjedno dvorište, prijeti obitelji Šušković. Do sada je u Zagrebu uklonjeno samo 28 kuća.
"Nula, znači ništa, minus nula, ispod nule, ništa se nije dogodilo. Za rušenje ljudima trebaju elaborati, otkud ljudima novci za elaborate kada žive u kontejnerima, ne razumijem", kazao je Alen Šušković iz Čučerja.
Ni Vlada, ni Ministarstvo ni Fond očito nisu razumjeli što im je posao jer u tri godine nisu napravili ništa.