Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
ŠIMONOVIĆ ČEŠLJA SUSTAV /

Ravnatelji zatvora tjedan dana na provjeri

Svi ravnatelji kaznionica i zatvora dobit će premještaj na tjedan dana i morat će podnijeti izvještaj o radu svojih kolega.

VOYO logo
VOYO logo

LEPOGLAVA -  Nakon radnog sastanka ministra pravosuđa Ivana Šimonovića sa upraviteljima svih kaznionica i zatvora, održanog u Lepoglavi, odlučeno je da će svi ravnatelji hrvatskih zatvora dobiti premještaj na tjedan dana.

- U zatvoru u Lepoglavi grubo su kršena ne samo proceduralna, već i sva druga pravila ponašanja. Zbog toga nam je cilj u cijelosti pročešljati zatvorski sustav i donijeti konkretne mjere za njegovo unapređenje. Ravnatelji koje ćemo rotirati morat će u tjedan dana snimiti ustanove u koje će biti poslani. Rad svakog ravnatelja vrednovat ću na osnovi izvješća koje se podnese za njegovu ustanovu - rekao je Šimonović.

Zbog brojnih nepravilnosti, uočenih u hrvatskim zatvorima, kao i pogodovanja Hrvoju Petraču, podnesene su i kaznene prijave protiv bivših čelnika Lepoglave - bivšeg upravitelja Stjepana Loparića i njegovog zamjenika Nevena Putara. Određeno je i provođenje stegovnog postupka protiv voditelja osigurnja kaznionice Ivana Juga.

Više u prilogu Adrijane Čičak.

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike