Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
PORIČE RATNE ZLOČINE /

Lavrov napokon rekao koji je krajnji cilj ruske invazije na Ukrajinu. Dotaknuo se i Kosova

Lavrov kaže da im je cilj prekinuti put ka 'potpunoj dominaciji SAD-a i drugih zapadnih država'

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Ruski ministar vanjskih poslova, Sergej Lavrov jučer je dao intervju za državnu televiziju Rusija 24. 

Rekao je da se stav Rusije promijenio i da od sada više neće biti prekida vatre zbog pregovora, a ispod radara je prošla njegova izjava o pravim ciljevima ruske invazije na Ukrajinu.

Lavrov kaže da im je cilj prekinuti put ka "potpunoj dominaciji SAD-a i drugih zapadnih država". 

"Naša specijalna vojna operacija osmišljena je da stane na kraj bezobzirnom širenju i nepromišljenom putu prema potpunoj dominaciji Sjedinjenih Država i ostatka zapadnih zemalja koje su pod njima u međunarodnoj areni", rekao je. 

Izvještaje o ratnim zločinima nad civilima u Buči i Krematorsku ponovno je nazvao montiranima i provokacijom. A dotaknuo se i Kosova i Iraka.

"Na Kosovu je bez referenduma moguće priznati neovisnost, ali na Krimu, kao rezultat referenduma, koji su promatrale stotine objektivnih predstavnika stranih zemalja, javnosti stranih zemalja, to je nemoguće. U Iraku, deset tisuća kilometara od Sjedinjenih Država, zamislili su prijetnju njihovoj američkoj sigurnosti, bombardirali su je, nisu našli nikakvu prijetnju, a nisu se čak ni ispričali", rekao je Lavrov.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike