Radnice Kamenskog i aktivisti Prava na grad i Zelene akcije došli su pred DORH tražeći odgovor na pitanje što je učinjeno u vezi kaznene prijave koju su još 15. prosinca prošle godine podnijeli protiv osoba koje smatraju odgovornim za namjerno uništavanje Kamenskog, a u prvom redu bivšeg direktora te tvrtke Antuna Crlenjaka.
Teodor Celakoski iz Prava na grad izjavio je nakon razgovora s Bajićem i Cvitanom kako im je rečeno da nadležne institucije postupaju po prijavi, te da su neki elementi prijave već na sudovima.
Prosvjednike je također zanimalo hoće li istraga doći do onih za koje smatraju da stoje iza Crlenjaka, a to su Miroslav Kutle, u čijoj je Globus grupi Crlenjak radio, suvlasnik EPH-a Ninoslav Pavić i vlasnik Agrokora Ivica Todorić.
Po njihovim riječima, uništavanje Kamenskog organizirao je Kutle kako bi se dokopao vrijedne lokacije u središtu Zagreba, a u tome su mu navodno pomogli Pavić i Todorić preko kupnje fiktivne tvrtke Dalta, za koju su Kutli isplaćeni milijuni iako je zapravo bezvrijedna.
Prosvjednici smatraju Crlenjaka ključnim čovjekom koji bi DORH-u i USKOK-u mogao ispričati sve o umješanosti Kutle, Pavića i Todorića u taj slučaj, no Crlenjak još uvijek nije ispitan.
U Hrvatskoj je očito moguće dovesti bivšeg premijera na optuženičku klupu, ali ne i tajkune poput Pavića i Todorića, jer se ne smije dirati u interese medijskog, građevinskog i trgovačkog lobija, rekao je novinarima Celakoski prije razgovora s čelnicima DORH-a i USKOK-a.
Bajić i Cvitan rekli su mu pak da u vezi te istrage još uvijek čekaju na policijski izvještaj, i time opovrgnuli nagađanja nekih medija da policija želi pokretanje istrage protiv Pavića i Todorića, a DORH i USKOK ih navodno štite.
Celakoski u izjavi novinarima nije htio komentirati spekulacije da se radi o predizbornim igrama, već je napomenuo da su hrvatski tajkuni "maheri" koji su u stanju i s novom vlašću uspostaviti "posebne odnose" kako bi i kod njih bili zaštićeni od kaznenih progona.