Ono što nije pošlo za rukom britanskim zvijezdama kao što su Robbie Williams i Oasis, uspjelo je bendu Radioheadu, prvim Britancima u tri godine koji su se popeli na No.1 u Americi.
U doba kad ljestvicama vladaju tinejdžerski pop i nezahtjevni hip hop, teško da je itko mogao očekivati ovakav uspjeh kompleksnog, neprozirnog albuma s 10 glazbeno slojevitih brojeva. Ipak, "Kid A" s prvog je mjesta izgurao mnogo laganiju glazbenu hranu, rappera Mystikala s albumom "Let's Get Ready" koji je prošli tjedan bio prvi i skupinu Nelly s "Country Grammar", a nadmašili su i pop-punkere Green Day koji su s novim uratkom "Warning" četvrti.
Zanimljivo je da "Kid A" postiže izniman komercijalni uspjeh unatoč činjenici da se bend suzdržava od uobičajenih promocijskih aktivnosti kao što su video spotovi i singlice za radiopostaje. Radiohead je i koncerte sveo na minimum, pa će u Sjevernoj Americi nastupiti samo tri puta. A opet, unatoč nikakvoj reklami, karte za nastup u newyorškoj dvorani Roseland Ballroom planule su u samo 10 minuta.
Koncerti bi, k tome, trebali biti posebno zanimljivi jer, kako kaže gitarist Ed O'Brien: - Stvari s "Kid A" nisu rađene u kontekstu benda, nisu se radile na turnejama niti su napisane za bend. Morali smo ih bitno promijeniti da bi funkcionirale uživo pa se ono što čujete na ploči razlikuje od onog što ćete čuti na koncertu.
Posljednji britanski album koji je osvojio Ameriku bio je "The Fat of the Land" techno skupine Prodigy, u ljeto 1997. U to je doba izašao i "OK Computer" Radioheada koji je dosad prodan u 1,2 milijuna primjeraka u SAD-u, a 1999. dobio je Grammyja kao najbolji alternativni album.