Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
POMOĆNIK MINISTRA KRAO PA NAGRABUSIO: /

Ako državni odvjetnik podnese optužnicu, Dundić 'leti' s posla

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

U priopćenju objavljenom u ponedjeljak ministarstvo je potvrdilo kako im je poznato da su "u tijeku izvidi nadležnog državnog odvjetništva povodom podnesene kaznene prijave protiv pomoćnika ministra Anđelka Dundića koji su, sukladno zakonskim odredbama, tajni".

Ministarstvo pravosuđa ne daje komentare

Podsjećajući na odredbe Zakona o kaznenom postupku ministarstvo je izvijestilo da "samo tijelo koje provodi izvide može, kada to nalaže interes javnosti, o tijeku izvida izvijestiti javnost na način propisan posebnim zakonom".

"Slijedom navedenog, a uzimajući u obzir i činjenicu kako iz same kaznene prijave nije moguće razlučiti postoji li kaznena odgovornost ili ne odnosno jesu li navodi iz kaznene prijave istiniti, Ministarstvo pravosuđa nije u mogućnosti trenutačno komentirati navode iznesene u kaznenoj prijavi, te time niti u navedenom članku.

Nakon što nadležno državno odvjetništvo provede sve potrebne procesne radnje donijet će odluku o kaznenoj prijavi i odlučiti hoće li pokrenuti kazneni progon ili će ustanoviti kako nema osnove za pokretanje kaznenog progona.

Optužnica pa razrješenje

Ako državni odvjetnik ustanovi kako ima osnova za pokretanje ili provođenje kaznenog progona, podnijet će nadležnom sudu odgovarajući optužni akt. U tom slučaju će pomoćnik ministra Anđelko Dundić biti razriješen", stoji u priopćenju.

Prema pisanju Jutarnjeg lista, pomoćnika ministra za zatvorski sustav prijavio je ravnatelj zatvora u Dubrovniku u kojem je Dundić radio do sredine travnja, kad se zbog imenovanja na funkciju pomoćnika ministra preselio u Zagreb. U prijavi navodno stoji da je Dundić, dok je u dubrovačkom zatvoru radio kao pravosudni policajac, jednom zatvoreniku ukrao televizor.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike