Pogledajte novi Olićev gol u petardi Bayerna!

Bavarska momčad nastavila je gaziti sve pred sobom. I u ovom kolu je suparniku podarila pet komada u mreži, a među strijelce je ponovno upisao hrvatski reprezerntativac Ivica Olić.

19.12.2009.
19:54

Da će to biti 'težak dan u ured' za nogometaše Herthe pokazala je već 16. minuta kada je Daniel van Buyten glavom nakon kornera lakoćom svladao gostujućeg čuvara mreže. Nakon pola sata igre, fenjeraš iz Berlina se sasvim raspao, a golove za Bayern u 31. i 33. minuti postigli su Mario Gomez i Arjen Robben.

Na startu drugoga poluvremena Ivica Olić je namjestio sjajnu priliku svom napadačkom partneru Gomezu, koji je neobjašnjivo promašio prazna vrata. Ipak, dominaciju Bavaraca nastavio je Thomas Müller svojim zgoditkom u 60. minuti.

U 71. minuti je popustila kocentracija obrani Bayerna, koja je nizom pogrešaka konačno dozvolili gostima jedan gol, a strijelac je bio Adrian Ramos.

Da se igrači Herthe ne bi slučajno razgoropadili pobrinuo se Ivica Olić u 77. minuti realiziravši mat-situaciju koju su mu pripremili Pranjić i Gomez. Poraz Herthe je u 90. ublažio Raffael.

Olić je svoje mjesto u momčadi u 80. minuti prepustio Miroslavu Klose, a ovaj pogodak mu je već četvrti u posljednjih desetak dana. Danijel Pranjić je odradio svih 90 minuta i uputio je jedan udarac prema supraničkim vratima.

Bayern sada zaostaje samo dva boda za vodećim Bayerom iz Leverkusena, koji je naslov jesenskog prvaka zaradio domaćim trijumdom nad Borussijom Mönchengladbach.

Gosti su čak vodili 2:1 pogocima Roela Brouwersa (36) i Dantea (54), no Eren Derdiyok (60) te dvostruki strijelac Toni Kroos (18, 69) ipak donijeli trijumf lideru njemačkog prvenstva.

Borussia Dortmund je kod kuće svladala Freiburg sa 1:0 golom Barriosa u 19. minuti i Žuto-crni su sada četvrta momčad Bundeslige.

Prvak VfL Wolfsburg je odigrao 2:2 u gostima kod Eintrachta. Strijelci za momčad iz Frankfurta bili su Franz (26) i Meier (79), dok su golove za klub iz Vučjeg grada zabili Edin Džeko (37) i Josue (69).