Pogledajte projektil koji je Njemačku bacio u trans!

Drugo polufinale Lige prvaka ponudilo je demoonstraciju Bayernove nogometne moći, čak i s igračem manje.

22.4.2010.
1:06

München. Allianz Arena. Gledatelja: 69.091. Sudac: Roberto Rosetti (Italija). Strijelac: 1:0 - Robben (69). Crveni kartoni: Ribery (B) (37), Toulalan (L) (54). BAYERN: Butt - Van Buyten, Demichelis, Contento, Lahm - Robben (Hamit Altintop, 85), Ribery, Pranjić (Gomez, 63), Schweinsteiger - Olić (Tymoshchuk, 46), Muller. LYON: Lloris - Cris, Reveillere, Cissokho, Toulalan - Gonalons, Kallstrom, Ederson (Bastos, 70), Pjanić (Makoun, 55), Delgado (Govou, 79) - Lisandro.arti-201004210791006Počelo je spektakularno. Cijeli dan družili su se Francuski i njemački navijači u Münchenu, bez ijednog izgreda, a kad je švicarski sudac Roberto Rosetti označio početak susreta, brzo je zaiskrilo. Bayern je krenuo furiozno, s Ivicom Olićem i Danijelom Pranjićem u prvoj momčadi, a baš je Ola, koji je najavljivao da će se 'bacati na glavu', zamalo stradao u prvom duelu. Ipak, sve je završilo bez posljedica.

U prvih tridesetak minuta igrala je samo jedna momčad, frcalo je oko gola Francuza za koje nije igrao Dejan Lovren, a nevjerojatno je što sve nisu iskoristili Nijemci. Po dvaput su čudesne prilike promašivali Müller i Ribery, te po jednom Schweinsteiger i Olić.

arti-201004200821006Gosti su prvu priliku imali tek u 30. minuti. Topovski je tukao Ederson, a na pet metara bombu je nekako blokirao Demichelis i odbio u korner. Da je lopta prošla kroz blok - teško da bi to ulovio Butt.

Nekoliko minuta kasnije dogodio se ključni trenutak utakmice. Ribery je oštro startao na Lisandra i nogom ga nagazio po zglobu. Sudac nije dvojio ni sekunde i odmah Francuzu pokazao crveni karton. Činilo se prestrogom odlukom, što su pokazivali i zbunjeni pogledi Olića i društva.

Trener Bayerna Louis van Gaal na poluvremenu je odlučio ostaviti Olića na klupi, ubacio je Timoshchuka, ali Bavarci su i s igračem manje krenuli po pobjedu.

arti-201004200804006Drugi dio otvorio je odlični Pranjić neugodnim volejom koji je francuski vratar Lloris sjajno zaustavio. Unatoč igraču manje, Bayern se odlično držao protiv, od puta umornih Francuza, a kad je Toulalan u 54. miuti zaradio drugi žuti karton i napustio igru, Bayern je ponovno odlučnije krenuo po pobjedu.

Erupcija oduševljenja na Allianz Areni dogodila se u 69. minuti kada je pao odlučujući gol. Robben je raspalio sa više od 25 metara, Lloris je bio malo pokriven i lopta se zakoprcala u mreži Lyonovog vratara! Čini se kako je bubamaru malo okrznuo i Muller, te tako dodatno zakomplicirao posao francuskom vrataru.

Mogli su domaćini i uvjerljivije slaviti, ali 1:0 na kraju je prilično velika prednost prije uzvrata na Gerlandu za tjedan dana.