Pogledajte kako se osramotio nigerijski div!

Nakon najlošije obrane, najbezočnije sudačke krađe, najljepšeg gola, najglupljeg poteza, i još koječega naj, dogodio se i najgori promašaj Svjetskog prvenstva.

23.6.2010.
12:31

arti-201006220346006Dugo će u Nigeriji žaliti za dva promašaja koja su njihovu reprezentaciju mogla odvesti u osminu finala SP-a. Naime, Nigerija je protiv Južne Koreje odigrala 2:2, a za prolaz im je trebala pobjeda koju su imali nadohvat ruke.

Obafemi Martins je kod 2:2 promašio veliku šansu, a nabildani centarfor Evertona Yakubu Aiygbeni je kod 2:1 za Južnokoreance promašio gotovo nemoguće. Snimka će sigurno ući u anale, a osim umjetničke, ima i rezultatsku težinu.

Premda je Yakubu nekoliko minuta poslije iz jedanaesterca napravio ono što nije mogao s tri metra, 150 milijuna Nigerijaca sigurno se i danas pitaju kako bi se razvile stvari da su njihovi miljenici izjednačili par minuta minute prije. Sve je to najlakše palo engleskim tabloidima koji dan poslije razvlače Evertonovu 11-milijunskog napadača kako samo oni znaju.