1. Uklonite svu tkaninu bilo u spavaćoj sobi, kuhinji ili kupaonici. Dobro je namočite u vrućoj vodi i temeljito isperite. Naime, tkanina čest prikuplja pijesak i ostale nečistoće.
2. Temeljito usišite sve tepihe u vašoj kući na moru. Pritom posebno pripazite na uglove jer se tamo najčešće sakuplja najveća količina prašine i pijeska.
3. Iznesite sve tapiserije i bilo kakve tkanine iz kuće. Objesite ih preko štrika i dobro isprašite od pijeska i prašine. Prije nego ih unesete u kuću još ih jednom otresite s obje strane.
4. S drvenog poda ili linoleuma uklonite eventualne nakupine prljavštine i metlom sakupite u lopaticu. Ostatke obvezno bacite u zatvorenu kantu za smeće kako vjetar ne bi prljavštinu vratio u vaš doma.
5. Zatim mokrom krpom pobrišite pod. Pranje je jako važno jer će mokra krpa pokupiti sve ostatke prašine i pomoći vam odstraniti prljavštinu i sol koju je bura nanijela tijekom zime.
6. Sredstvom za čišćenje prozora dobro očistiti prozore s unutarnje i vanjske strane. Moguće je da ćete postupak morati ponoviti nekoliko puta, jer će prozori nakon prvog pranja najvjerojatnije biti zamagljeni. Naime, teško ih je savršeno očistiti nakon mjeseci sakupljanja vlage i soli.
7. Kako bi vaš stari namještaj dobio ponovni sjaj, posegnite za sredstvom za poliranje. Naime, prisutnost soli u morskom zraku utječe na sjaj namještaja. No, samo jedno dobro poliranje ponovno će im vratiti stari sjaj.
8. I za kraj ,uz pomoć mini washa koji radi na principu tlaka, uklonite svu sol i pijesak s prilaza. Bio vaš prilaz od kamena ili drva, ova će metoda izvrsno funkcionirati. Pritom pripazite da miniwash ne usmjerite prema prozorima jer bi mogli puknuti.