Naime, kompanija Coca-Cola se posljednjih mjeseci našla na udaru različitih propisa u kojima su se američki zakonodavci uhvatili u koštac s epidemijom pretilosti u SAD-u. Tako će npr. grad New York uvesti propis kolika smije biti najveća doza gaziranih pića koji se prodaju u restoranima, kinima, sportskim dvoranama itd... Sličnu je mjeru najavio i gradonačelnik Cambridgea u Massachusettsu, piše AP.
Također, kad je rivalski Pepsi nedavno potpisao ugovor s pjevačicom Beyonce, kritičari su zvijezdu pozvali da raskine ugovor ili da novac donira organizacijama koje promiču zdravu prehranu i navike.
Coca-Cola nije otkrila koliko je novaca potrošeno na reklame koje su počeli raditi još u ljeto 2012. godine. U reklamama se navodi da je Coca-Cola proteklih godina ponudila pića s manje šećera, te se tvrdi da je za pretilost krivo unošenje previše kalorija svih vrsta i da za to ne može biti krivo samo gazirano piće, saznaje AP. Također, kazali su i da cilj reklama nije smanjiti negativne osjećaje javnosti, već povećati svijest o pićima koja imaju manju kalorijsku vrijednost.
U jednoj reklami narator govori kako je pretilost problem koji se tiče svih nas te da ljudi mogu nešto promijeniti kada se ujedine. U drugoj reklami prikazuju se aktivnosti s kojima se sagorijeva '140 sretnih kalorija' koje sadržava limenka Coca-Cole: to su šetanje psa, plesanje, smijanje s prijateljima i 'pobjednički ples' na kuglanju. Treća reklama, koja traje samo 30 sekundi, razjašnjava koliko kalorija ima u jednoj limenki Coca-Cole, budući da su neka istraživanja pokazala da neki misle da ih ima 900.