Danas u Sardini rade 274 radnika, od početka investicije zbog nove tvornice zaposleno je 45 ljudi, a do iduće godine posao će naći njih još oko 50. Velika je jagma bila za radna mjesta u Adriatic Queenu. Budući da je tehnologija u tvornici izuzetno sofisticirana, zaposleno je puno inženjera, a osim Bračana, posao je pronašlo i dvadesetak Splićana.
Planiraju prosječni godišnji prihod od 25 milijuna eura podići na 35 milijuna istih tih eura, što bi onda bio veliki biznis, a s obzirom na tehnologiju kojom raspolažu, ne bi bilo čudno i da prebace plan.
Predsjednik Uprave ove tvrtke je Mislav Bezmalinović, kaže da će u novoj tvornici raditi stotinu ljudi više nego u staroj.
Stara tvornica ide na prodaju
Investicija je "teška" 250 milijuna kuna: 70 posto sredstava je osigurano preko HBOR-a, a ostatak iz vlastitih izvora. I ne manje važno, kaže Bezmalinović u razgovoru za Slobodnu Dalmaciju, dugove će smanjiti prodajom stare tvornice u mjestu, a novom kupcu predati vlasnički čistu situaciju: svu potrebnu infrastrukturu, projekt za hotel s 200 soba, a za koji treba platiti tek pola iznosa za komunalije, jer su oni ostalo već namirili, te mogućnost ishođenja koncesije za korištenje gata pred starom tvornicom.
Solarne ćelije na krovu
Kako izgleda bračko čudo od tvornice iznutra? U tehnološkom smislu, umjesto uobičajenog freona nepovoljnog za ozon i otrovnog amonijaka, Postirani će se služiti ugljičnim dioksidom (Co2) kad je odmrzavanje ribe u pitanju, a to će im štedjeti struju, i omogućiti odmrzavanje ribe u samo 15 minuta. Krov je prilagođen potrebi proizvodnje sunčeve energije koju će Postirani kasnije i prodavati.
Za proizvodnju i grijanje koristit će se biomasa - drvni pelet i sječka, a u budućnosti, planiraju u Adriatic Queenu, i komina masline, koja se danas u Dalmaciji baca, a može se i te kako iskoristiti