Zbog blokade računa, i to kontinuirano od 2. studenoga 2010., u iznosu od preko 70 milijuna kuna na dan 25. kolovoza 2011., nad riječkom Transadrijom otvoren je stečaj. Odlučila je to stečajna sutkinja Ljiljana Ugrin, a za stečajnog upravitelja imenovan je Zdravko Čupković.
Ova će odluka, kako se vjeruje, imati i te kakve reperkusije i za šibensku Luku kojoj je većinski (50-postotni) vlasnik upravo TNSA. Svi pokušaji dojučerašnjih pouzdanika TNSA-e Branimira Lepura iDamira Račića da spriječe stečaj Transadrije, obečavajući radnicima isplatu njihovih potraživanja (neisplaćenih plaća i drugih davanja) s računa šibenskih "dokera" na kojemu je akumulirano desetak milijuna kuna, samo ako povuku tužbe i zahtjeve za stečajem, propali su.
Najkratkovječniji direktor
Oko dvjestotinjak zaposlenih u Luci može odahnuti, jer operacija isisavanja novca iz ove šibenske tvrtke, makar zasad, nije uspjela. No Lepur se ne da. Kako saznajeSlobodna Dalmacija, najkratkovječniji direktor (smijenjen nakon dvomjesečnog mandata) i dalje upravlja Lukom Šibenik, što može zahvaliti samo sudskoj odluci kojom se privremeno zabranjuje provođenje odluka Skupštine društva o opozivu Branimira Lepura i imenovanju Darka Tonžetića za novog direktora Luke, do okončanja postupka.
Lepurov je status je de facto nelegalan jer, prema neslužbenim informacijama, Nadzorni odbor Luke, nikad nije donio nikakvu odluku o Lepurovu statusu i pravima koja ga s osnove direktora šibenske Luke pripadaju, jer je bio zaposlenik TNSA.
Usprkos svemu, Lepur je sam sebi odredio plaću i sve ostale direktorske povlastice i po toj "autoodluci" već tri mjeseca navodno Luka za njega izdvaja oko 22 tisuće kuna, a na raspolaganju su mu i poslovne kartice, vozilo, mobitel...