Vise od tri mjeseca proslo je od posljednjeg kruga pregovora Vlade i madarske naftne kompanije. Madari su ranije, vezano uz pregovaracke pozicije, naveli da je strategija o buducnosti MOL-ova udjela u INA-i ostala nepromijenjena. Preciznije, ili ce uspjesni pregovori s hrvatskom Vladom dovesti do stvaranja vrijednosti ili ce se udio prodati.
Hrvatska vlada inzistira da u INA-i, kao vlasnik 44 posto dionica, vrati svoja upravljacka prava. Ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak je Madarima tada rekao da se niti jedna pojedinacna odluka o Ini nece donositi dok god se ne dogovore i oko korporativnog upravljanja u kojem ce Vlada imati uvid u sve sto se unutra dogada i odlucuje. Izvrsni direktor MOL-a Zsolt Hernadi zalozio se za brzo rjesavanje pitanja sudbine udjela madarske kompanije u hrvatskoj INA-i. Rekao je da napetosti izmedu MOL-a i hrvatske vlade, predugo pritiscu cijenu dionice i uzrokuju neizvjesnosti. Hernadi je nedavno odbacio optuzbe za davanje mita bivsem premijeru, sto ga je i dovelo na Interpolovu tjeralicu.
Ceka se i pravosudni rasplet jer je bivsi premijer Ivo Sanader koji je nepravomocno osuden na 10 godina zatvora, jos ceka objavu odluke Vrhovnog suda o razmotrenim zalbama na tu presudu.