OECD upozorava da su banke u eurozoni i dalje slabe, da razine državnih dugova i dalje rastu te da su fiskalni ciljevi daleko od ostvarenih. Budući da eurozona klizi u drugu krizu u posljednje tri godine, iz OECD-a poručuju da 17-člana eurozona treba ambiciozne gospodarske reforme.
OECD za ovu godinu u eurozoni ne očekuje pad gospodarskih aktivnosti već skroman gospodarski rast od 0,2 posto. U OECD-u također smatraju da eurozona mora utvrditi vjerodostojnije i razrađenije srednjoročne proračunske planove.
Jačanje banaka također je od velike važnosti za rješenje krize, a regija mora dogovoriti dovoljno veliki financijski zaštitni zid koji bi štitio zadužena gospodarstva Italije i Španjolske ako dođu u situaciju da se više ne mogu zaduživati na tržištima.
Očekuje se da će se ministri financija eurozone na sastanku u Kopenhagenu u petak pozabaviti s oba pitanja, piše HRT. Njemačka kancelarka Angela Merkel u ponedjeljak je prvi put signalizirala da je spremna razmotriti povećanje fonda za financijsku stabilnost.