Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
NOVI TMURNI OBLACI: /

Zbog straha na svjetskim burzama opet prodavali dionice

Svjetske burze u utorak su zabilježile novi pad. U strahu od stanja u kineskom gospodarstvu, dionice su se opet masovno prodavale.

VOYO logo
VOYO logo

Nakon što su se nad kinesko gospodarstvo nadvili tmurni oblaci, svjetske su burze u utorak opet zabilježile pad. Na hongkonškoj i njujorškoj burzi tako su se opet masovno prodavale dionice.

Indeks upravljanja nabavom za prerađivački sektor Kine u kolovozu je pao na trogodišnji minimum od 49,7 bodova, što je najnoviji pokazatelj usporavanja rasta drugog po veličini svjetskog gospodarstva.

MMF: Rast manji od predviđenog

Londonski indeks FTSE 100 potonuo je za 3,03 posto, pariški KAK 40 2,40 posto, a frankfurtski DAKS 30 2,38 posto. Euro je na valutnoj burzi ojačao na 1,1256 s 1,1213 dolara, koliko je vrijedio u ponedjeljak u New Yorku. Na Wall Streetu su industrijski indeks Dow Jones i širi indeks S&P 500 pali oko dva posto, piše B92.

Rast svjetskog gospodasrtva će vjerojatno biti manji od prvobitno najavljenog zbog sporijeg oporavka razvijenih država i dodatnog usporavanja zemalja u razvoju, izvijestili su iz Međunarodnog monetarnog fonda. MMF je u srpnju prognozirao rast globalnog gospodarstva od 3,4 posto.

B92/Danas.hr

VOYO logo
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
VOYO logo
VOYO logo
Regionalni portali
Još iz rubrike