Tako je naime nakon sedmomjesečnog postupka predstečajne nagodbe odlučilo Nagodbeno vijeće FINA-e, koje je objavilo rješenje da se zbog neizglasavanja plana financijskog restrukturiranja tvrtke te zbog isteka zakonskog roka, obustavlja postupak predstečajne nagodbe. U rješenju se navodi i da će FINA predati zahtjev za pokretanje stečaja, čime će se ukinuti 250 radnih mjesta u Mirni.
Naime, iako je Mirna pronašla strateškog partnera i predložila otplatu dugova, iako je zaposlila nove ljude i obara rekorde u proizvodnji, Porezna uprava odbila je odobriti plan ako svoja potraživanja Hrvatska poštanska banka ne prevori u kapital u Mirni i dodatno kapitalizira tvrtku.
Međutim, ponuda Porezne uprave, odnosno HPB-a, navodi se u rješenju Nagodbenog vijeća, bila je drugačija ponuda od one iz plana, odnosno radilo se o ponudi koja traži izmjenu postojećeg plana, zbog čega je Nagodbeno vijeće odredilo da se može glasati samo o planu koji predviđa dokapitalizaciju od strane Geneze i Grada Rovinja, zaprimljenoj u zakonskom roku i uključene u plan koji je vjerovnicima bio dostupan također u zakonskom roku.
Protiv plana financijskog restrukturiranja tako je glasovala i većina vjerovnika koja spada u grupu tijela javne uprave i trgovačkih društava u većinskom državnom vlasništvu i predstavnici banaka, ali i predstavnici ostalih vjerovnika. Stoga, kao i zbog isteka roka, postupak predstečajne nagodbe nad Mirnom je obustavljen, a Fina će predati zahtjev za pokretanje stečaja, zaključuje se u rješenju.