Naime, Lukšić je ulagačima u Hrvatsku savjetovao strategiju 'korak po korak', ističući da se ne treba zaletjeti u prevelika ulaganja, nego intenzivno pratiti troškove poslovanja, jer vrlo lako mogu eksplodirati. Zato osim eventualnog sudjelovanja u privatizaciji neke tvrtke, Lukšići zasad neće imati transakcija poput one u kojoj su za više od 120 milijuna eura preuzeli Jadranske luksuzne hotele, piše Vjesnik.
Analiziraju jednu od tvrtki raspoloživih za privatizaciju
Do kraja godine, potvrdio je Lukšić, namjeravaju završiti proces pripajanja Jadranskih luksuznih hotela tvrtki Excelsa d.o.o. i spojiti poslovanje svih dubrovačkih hotela koje posjeduju. Usporedno se radi i na rezanju troškova u hotelima koje su kupili od Gorana Štroka, a Lukšić je izrazio oduševljenje transakcijom kojom su stekli 'prekrasne hotele' i 'fantastičnu imovinu'.
Iako u planu nemaju greenfield investicije u Hrvatskoj u srednjoročnom razdoblju, Davor Lukšić je otkrio da analiziraju jednu od tvrtki raspoloživih za privatizaciju. Nije potvrdio o kojem je novom ulaganju riječ, ali čini se da su bacili oko na neke od hotelskih kuća koje su godinama registrirane kao imovina koja se treba prodati.
Propali mu projekti vrijedni više od dvije milijarde eura
Inače, na konferenciji je istaknuto da je jedna od glavnih prepreka za ozbiljna ulaganja u nove objekte nestabilan pravni sustav. Kazao je to ugledni profesor prava Tomislav Borić, koji tvrdi da Hrvatsku pamti po propalim projektima. "Projekti koje nisam uspio realizirati vrijedili su ukupno više od dvije milijarde eura", kazao je Borić, koji napominje da su propali najčešće zbog neusklađenosti raznih razina vlasti i prespore administracije.