Prema toj računici, MOL ima 49,07 posto dionica Ine. No zanimljivo je da je do sada MOL tajio da postoji opcijski sporazum.
Predsjednik uprave Hanfe Ante Samodol za sada ne daje komentar, tek tvrdi da je vrlo zadovoljan ishodom, jer je MOL priznao ono na što je Hanfa sumnjala. U Hanfi se sada i priprema rješenje o daljnjim potezima.
Iako se sumnjalo da je opcijski sporazum MOL dogovorio sa slovačkim poduzetnikom Mariom Hoffmanom, ipak to možda i ne stoji s obzirom na to da je utvrđeno kako je on stekao 1,43 posto Ine, a u MOL-u tvrde o udjelu od 1,6 posto, koje je stekao na više računa.
"MOL još nije stekao te dionice, a čak i da su opcijska prava realizirana, to ne bi povlačilo nikakvu obvezu objavljivanja", stoji u priopćenju. U MOL-u smatraju pristranošću i diskriminacijom što se Hanfa u svojoj istrazi usmjerila na inozemne investitore koji su kupovali Inine dionice, a domaće spomenula tek ovaj tjedan.
Napominju kako su više od dvije trećine trgovanja Ininim dionicama od prosinca do travnja obavili domaći institucionalni ulagači. MOL se nada da će Hanfa u budućim istragama poštovati načela ravnopravnog tretmana.
Vezani članci:
arti-201105120303006 arti-201105100577006