Maras je gostujući u HTV-ovoj emisiji 'Hrvatska uživo' priznao kako nije "bio upoznat s tom mjerom" Porezne uprave te da je tek danas o tome čitao u medijima. Objasnio je da se s Ministarstvom financija koordinira "oko nekih drugih stvari" te da treba pričekati službeni stav Porezne uprave jer je moguće da su mediji cijelu stvar prenapuhali (kad je u pitanju visina duga zbog kojeg će se pokrenuti ovrha).
Maras je u obranu kolege Linića kazao kako se slaže da "reda treba biti i da se porezi moraju plaćati", ali je dodao da treba "imati razumijevanje i za visinu duga jer ne može biti isto dugo od dvije tisuće i 50 tisuća kuna". Kazao je i da se prije blokade računa i ovrha moraju slati upozorenja, najavivši još i da će se u srijedu sastati s ravnateljicom Porezne uprave Nadom Čavlović Smiljanec.
'Neka limit za blokadu bude 30.000, a ne 3.000 kuna duga'
Inače, u Hrvatskoj obrtničkoj komori tvrde da će u blokadi završiti više od 60 posto obrtnika. Predsjednik HOK-a Dragutin Ranogajec je ponovio da obrtnici imaju problema s naplatom svojih potraživanja, a da ih je jako malo uspjelo ispuniti uvjete za reprogram duga jer su ti uvjeti bili prestrogi.
"Vjerujem da će porezna uprava uvidjeti da je 3.000 kuna prenizak kriterij i budući da je 30.000 kuna bio nekakav limit za objavu poreznog duga, da će i ovaj limit onda podići", kazao je ranije Ranogajec.
Podsjetimo, visina duga zbog kojeg će Porezna uprava orvhama blokirati građane i obrtnike još nije službeno poznata, a nagađa se da je riječ o dugovima iznad 2 ili 3 tisuće kuna.