Austrijski konzorcij Alpine Bau Gradskom uredu za gospodarstvo dostavit će financijski model prema kojemu bi Grad u sljedećih 25 godina toj tvrtki trebao isplaćivati gradnju maksimirskog stadiona, pomoćnog stadiona na Kajzerici i atletske staze na Sveticama vrijednosti oko 260 milijuna eura.
Ubrzo nakon toga gradski čelnici donijet će odluku o tome isplati li se ulaziti u taj posao i s prijedlogom otići u Gradsku skupštinu.
Najoštriji kritičar je HSS-ov zastupnik Darko Vuletić, koji priželjkuje racionalnu i hitnu gradnju stadiona, piše Jutarnji list.
"Malo sam računao i došao do zapanjujućeg podatka. Kada se dosad uloženom novcu u stadion pribroji sljedeća investicija od 260 milijuna eura, ispada da jedno sjedalo na tom stadionu, na koji ne bih odveo ni vlastitog sina, stoji više od sedam tisuća eura!"
"Nije mi jasno kako Juventus može imati stadion vrijedan 140 milijuna eura, a da naša gradska vlast nije uspjela sve ovo vrijeme pronaći jednostavno i jeftino rješenje za gradnju stadiona. Nikome za neodgovorno vođenje gradskih financija nije pala ni dlaka s glave. Pa opet, volio bih da Dinamo dobije stadion kakav zaslužuje, da to postane novi simbol Zagreba", kaže Vuletić.
Predsjednik HNS-a Radimir Čačić smatra da stadion "ili treba srušiti ili racionalnije završiti".
"Stadion kontinuirano propada, a to je rezultat neracionalnog i funkcionalno opasnog upravljanja gradom. Lokacija treba ostati, a svoje mišljenje o gradnji stadiona treba dati struka", kazao je Čačić.
Zastupnik Josip Kregar sa sumnjom prihvaća ulazak austrijskog konzorcija u posao.
"Ne kažem da je novac tog konzorcija sumnjivog porijekla, ali sama činjenica da Austrijanci iz čista mira žele ulagati u hrvatski stadion vrlo je neobična i zapravo dovoljna da budemo vrlo oprezni u sklapanju tog posla", smatra Kregar, piše Jutarnji list.
Prethodni članci:
arti-201004270800006 arti-201004010653006