Odnosi se ono na financijska izvješća za 2016., a revizor iz tvrtke RMS Croatia se suzdržao od mišljanja što znači da iz revidirane dokumentacije nije bilo moguće donijeti nikakav sud.
Kako se to doista rijetko zbiva, pitanje je što slijedi nakon glavne poruke revizorske tvrtke RSM Croatia upućene dioničarima Imunološkog zavoda. Nemogućnost da pribave dokaze na kojima se temelji revizijsko mišljenje, naime, naročito se tiče odluka koje su nužan preduvjet za mogući nastavak neograničenog poslovanja društva, piše Poslovni dnevnik.
Stoga je revizor i zaključio "da ne može i ne izražava mišljenje o financijskim izvještajima za 2016." U sklopu Nacrta revizorskog izvješća s tim je bio upoznat i bivši direktor Imunološkog Bojan Benko, koji je potpisao godišnje izvješće, ali svojim potpisom nije usvojio i GFI, ni odobrio njihovo izdavanje, i to iako je smatrao da su točni i realno prikazuju poslovnu situaciju, tvrdi revizor.
Benko je naveo devet razloga za to, a dio njih se odnosio na nedonošenje neophodnih političkih odluka na temelju kojih bi mogao funkcionirati Zavod. Prema njegovom mišljenju, najveći propust je neprovođenje odluka Vlade iz 2015. koji je uzrokovao neuređene odnose između dioničkog društva i javne ustanove. Također navodi d aje u šest mjeseci upravljanja tvrtkom riješio 3 blokade računa i neka založna prava te je u suradnji s javnom ustanovom ostvareno 7 mil. kn prihoda.
Zatvorena su potraživanja J&T banke te je skinuto njeno založno pravo nad nekretninama u Brezju i zgradi u Rockefellerevoj 10, a značajno smanjen dug prema HPB-u. Kumulirani gubitak na kraju 2016. iznosi 100,9 mil. kuna