Iz recesije je izašlo i 17 zemalja eurozone s kvartalnim rastom od 0,3 posto. Rastu europskog gospodarstva najviše su doprinijele tri najveće sile – Njemačka, Velika Britanija i Francuska. Njemački i britanski BDP-i skočili su 0,7, a francuski 0,5 posto. Rast od 0,7 posto ostvarile su i Finska i Litva. Najugodnije iznenađenje stiže iz Portugala – gospodarstvo ove, dubokom krizom pogođene zemlje, skočilo je 1,1 posto, što je najveći rast u cijeloj Europskoj uniji. Portugal je zemlja koja se morala spašavati novcem svojih partnera iz EU.
Među zemljama koje su najviše pale prednjači Cipar s minusom 1,4 posto. Za Grčku i Hrvatsku Eurostat još ne raspolaže podacima o kvartalnom kretanju gospodarstva. Podaci o godišnjem kretanju BDP-a pokazuju da je on u Hrvatskoj u 2013. godini pao 0,7 posto. Najveći godišnji pad BDP-a zabilježen je u Grčkoj (-4,6) i na Cipru (-5,2 posto).
Zemlje koje su uvele euro preživjele su najdulju recesiju od vremena kada je 1999. godine uveden euro. Recesija je trajala punih šest kvartala, odnosno godinu i pol. Optimizam u EU probudili su i podaci za Španjolsku i Italiju. Iako je BDP u drugom tromjesečju pao 0,1 posto u Španjolskoj i 0,2 posto u Italiji, to je daleko manji pad od 0,4 i 0,6 posto u prvom kvartalu ove godine.