Naime, Centar je osmišljen kao mjesto s kojeg će se pratiti i nadzirati sve investicije u državi. Dosad je Centar dogovorio energetsku obnovu ukupno šest zgrada, odabrao je tvrtke za energetske preglede zgrada u državnom vlasništvu i objavio registar investicija u državi. Iako se najavljivalo da bi do kraja 2012. godine sve javne zgrade trebale imati energetske certifikate, to nije napravljeno, a nije krenuo ni prvi 'paket' javno-privatnog partnerstva – gradnja škola i bolnica u tri regije, kao i gradnja skladišta MORH-a- koji je najavljivan za kraj studenog.
U međuvremenu, Centar koji je rad započeo krajem ožujka 2012. s milijun kuna iz državnog proračuna i 12 novozaposlenih državnih službenika, 'narastao' je na 28 zaposlenih, a tijekom prošle godine raspolagali su sa i potrošili 14 milijuna kuna - većinom na plaće! Pri tome je Centar mjesečno dobivao po 1,67 milijuna kuna od HEP-a, i 340 tisuća, primjerice, od Plinacra, piše Novi list.
Novi model financiranja?
U Nadzornom odboru Centra sjede ministri Ivan Vrdoljak i Slavko Linić, a navodno je potonji vrlo nezadovoljan dosadašnjim postignućima i, uopće, postojanjem ovog 'Čačićevog centra', zbog čega kuloari šuškaju da Centar neće još dugo postojati. Vlada doduše službeno odgovara kako će Centra i dalje biti, no promijenit će se model financiranja.
Inače, podsjetimo da su u srpnju 2012. u Centru objavili natječaj kojim su na leasing tražili pet luksuznih limuzina, da bi, nakon pritiska javnosti, odustali, ali samo od nabave jednog luksuznog, i zamijenili ga manje luskuznim automobilom.