Nutella je dominirala tržištem od svog nastanka, međutim Ferrero je krajem 60-ih godina pokušavao napraviti još jedan namaz pod nazivom La Crema Kinder vitaminizzata koji nikada nije otišao dalje od test faze.
Ferrero je pokušavao da plasira Nutellu na tržiste bivše Jugoslavije, ali nije u tome uspio iz političkih razloga. Štoviše, jedini način da Nutella dođe na ove prostore bio je da neko od jugoslovenskih proizvođača dobije licencu za proizvodnju, na što Ferrero nikako nije želio pristati.
Ali zato jedan drugi talijanski proizvođač jeste, pa je Gandola dala licencu Takovu da proizvodi njihov Eurocrem i samim tim uspjela je uzeti dobar dio jugoslavenskog tržista za sebe, gdje je Eurokrem postao sinonim za mliječni namaz od lješnjaka.
Osim što su ostali bez tržišta bivše Jugoslavije, Ferrero je 70-ih godina dobio jaku konkurenciju na tržištu zapadne Europe pojavom raznih namaza kao što su Nutkao, Ergo Spalma, Nucrema, Ciao Crem, Cremita, Noccoiolata, Crema Novi... To ih je natjeralo da ponovo razmisle o još jednom nougat namatu koji bi osvojio sve potrošače koji iz bilo kojeg razloga nisu kupovali Nutellu.
Početkom 80-ih počinje da se pripremati Kinder PrimaCrema i to u glavnoj tvornici Ferrera u Albi, međutim kako nisu htjeli ugroziti tržišnu poziciju Nutelle u Italiji, Kinder PrimaCrema počinje se isporučivati samo malim i lokalnim distributerima te nikada nije puštena ni u jedan veći prodajni lanac u Italiji.
Kako je novi namaz naišao na oduševljenje svih onih koji su imali priliku probati, Ferrero odlučuje premjestiti proizvodnju Kinder PrimaCreme u svoju tvornicu u Villers-Écalles, na sjeveru Francuske.
Tada počinje i službena prodaja ovog namaza u zapadnoj Europi. Iako je u Italiji registriran pod imenom Kinder PrimaCrema, Ferrero ga odlučuje u Francuskoj i Belgiji registrirati pod imenom Kinder Lada. Kako bi ugrabili dio i jugoslavenskog tržišta, licencu za proizvodnju svog namaza daju i Podravki.
I to je sam nastanak svima nama omiljenog krema iz djetinjstva, za koji i dan danas većina misli da je nastao za područje naše zemlje i da nikada nije bio prodavan u ostatku Europe. Međutim slučaj je potpuno obrnut, i Francuska se u svim službenim bilješkama vodi kao zemlja gde je nastao namaz.
Ferrero je zaštitio ime za Kinder Ladu na 30 godina (do 2011. godine). Do raspada Jugoslavije, Kinder Lada je imala nevjerojatnu prodaju i potpuno bacila u sjenu Eurocrem i ostale namaze.
Zbog rata, pada kupovna moć, a Ferrero sve više i više smanjuje proizvodnju te samim tim sve manje i manje isporučuje Podravci nužne sirovine. Osim toga, otvaranjem granica Nutella se počinje legalno distribuirati pa Ferrero donosi i definitivnu odluku prekinuti proizvodnju ovog namaza.
Tvornica u Avelinu prestaje pripremati Kinder SuperCrema namaz, ona Francuskoj prestaje praviti Kinder Ladu, a i Podravka 1995. prestaje s proizvodnjom omiljenog slatkiša te uskoro počinje sa svojom linijom proizvoda.
Tu se i završava priča o popularnoj "kravici", simbolu vremena i slatkiša na kojem su odrasle generacije.