Nova majstorija Eduarda da Silve!

Nakon što je bio strijelac u oba susreta protiv svog bivšeg kluba Arsenala u Ligi prvaka, Eduardo da Silva zabio je pogodak i istoimenom klubu iz Kijeva u 19. kolu ukrajinskog prvenstva.

28.11.2010.
19:27

Šahtar je na svojoj Donbass Areni slavio sa 4:0, a Dudu je zabio treći pogodak svoje momčadi.

arti-201010190902006Domaćina je u vodstvo doveo Jadson u 17. minuti, na 2:0 je povisio Moreno u 37., a hrvatski reprezentativac se upisao u strijelce u 62. minuti kada je nakon Jadsonove asistencije postigao lukav gol glavom.

Pobjedu je potvrdio Costa 11 minuta prije kraja golom za 4:0.

arti-201011030774006U subotu se u susretu Dinama i Sevastopola (2:0) u strijelce upisao i Ognjen Vukojević koji je zabio drugi gol svoje momčadi u 65. minuti.

Ovom pobjedom Šahtar se vratio na 12 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Dinama kojeg slijedi Metalist iz Harkiva (38).