Izvršni direktor UEFA-e Gerhard Aigner izjavio je kako "slučaj treba još jednom preispitati". "Preispitivanje" je uvjetovano protivljenjem Španjolaca koji su u slučaju pozitivnog rješenja i ulaska Gibraltara u UEFA-u u jednom trenutku zaprijetili i napuštanjem organizacije.
Bivša britanska kolonija na južnoj obali Španjolske želi postati i punopravnim članom FIFA-e, no za razliku od ne tako davnog primanja pod UEFA-ino okrilje "patuljaka" poput Andore, San Marina i Farskih otoka, "slučaj Gibraltar" neće se riješiti tako lako. UEFA je radi rasplitanja "gordijskog čvora" lobirala kod španjolske i engleske vlade te dva nacionalna saveza. Englezi su poduprli zahtjev Gibraltara, no temperamentni su Španjolci zaprijetili "embargom" na sve potencijalne međusobne dvoboje njihovih momčadi s onima koje će predstavljati Gibraltar. Nakon "zahuktavanja" cijele priče Englezi su pokušali primiriti loptu i kao rješenje ponuditi "privremeno članstvo", koje bi omogućavalo sudjelovanje Gibraltara u natjecanjima juniora i žena.
Nakon "hlađenja glava" Španjolci su odustali od drastične mjere poput izlaska iz UEFA-e, no sve "još visi u zraku".
Gibraltar je, inače, primljen u članstvo devet međunarodnih sportskih saveza. Od 35 tisuća stanovnika, koliko broji ukupna polulacija, tri tisuće njih amaterski se bavi nogometom. Nedavna studija čelnih ljudi Tehničke komisije UEFA-e potvrdila je kako Gibraltar ima zadovoljavajuću infrastrukturu za primanje u članstvo krovne nogometne organizacije na kontinentu.