Sjedinjene Države namjeravaju poslati dva stručnjaka u Bahrain kako bi pomogle pri ustanovljavanju uzroka nesreće. U tome će im se pridružiti još nekoliko međunarodnih timova stručnjaka: Airbus će poslati četvoricu, a francuska vlada dvojicu.
Na samom mjestu nesreće ronioci američke mornarice pronašli su i drugu "crnu kutiju", koja sadrži zapis razgovora u pilotskoj kabini. Prva "crna kutija" pronađena je ranije. Američka mornarica, čija Peta flota ima sjedište u Bahrainu, pružila je znatnu pomoć u operaciji spašavanja, uputivši u potragu helikoptere, razarače i desettonsku dizalicu. Većina ostataka letjelice do sada već je prikupljena, ponajprije zahvaljujući tome što su se uglavnom nalazili u plitkoj vodi.
Rođaci poginulih putnika smješteni su u hotelu u Manami, kako bi pomogli pri identifikaciji žrtava pomoću fotografija. Sva su tijela znatno unakažena. Pokop nekih od žrtava, iako se po bahrainskoj tradiciji održava nekoliko sati nakon smrti, vjerojatno će biti odgođen do petka, upravo zbog problema s identifikacijom. U Bahrainu je proglašena trodnevna žalost.
Još nema informacija o uzroku nesreće. Istraga je počela, no bahrainski stručnjaci pričekat će dolazak kolega iz inozemstva prije temeljitije istrage. Pravila međunarodnog civilnog zrakoplovstva nalažu da istragu vodi zemlja u kojoj se nesreća dogodila, uz sudjelovanje zemalja u kojima je zrakoplov bio registriran, proizveden, osmišljen i za koje je letio.
Neimenovani kontrolor leta ovim je riječima opisao pokušaj zrakoplova da sleti: "Letjelica je bila blizu piste, ali nije sletjela. Napravila je dva kruga i potom se srušila u more."
Drugi očevici opisali su kako je zrakoplov, kojim je upravljao kapetan s 21-godišnjim iskustvom, letio vrlo nisko prema sletnoj stazi i onda naglo skrenuo prema moru, uz neuobičajen zvuk motora.