Naučnik traži volonterku za surogat majku neandertalcu

Rodila bi bebu neandertalca nakon 30.000 godina

20.1.2013.
22:56
VOYO logo

Američki naučnik sa Harvarda, Džordž Čurč je izjavio da je nadomak razvijanja tehnologije kojom bi uspešno klonirao neandertalca, a nedostaju mu još samo žene koje žele da volontiraju i postanu surogat majke.

Ukoliko se nađe voljna kandidatkinja, ona bi mogla da postane surogat majka prvoj bebi neandertalca rođenoj u poslednjih 30.000 godina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Istraživanje neandertalaca sprovedeno još 2008. godine, pokazalo je da su zbog njihovog oblika lica, glave beba neandertalaca bile nešto izduženije od beba modernih ljudi. Isto tako, žene neandertalaca imale su širu vaginu od modernih žena, a i sam porođaj bio je nešto jednostavniji jer bebe nisu morale da se rotiraju kako bi došle do vagine. Ostali detalji porođaja su skoro identični između neandertalaca i modernih ljudi.

Naučnici tvrde da bebe neandertalaca rastu mnogo brže nego ljudske bebe, a Džordž veruje da će naučna zajednica prihvatiti sve njegove rezultate i dostignuća, prenosi Der Spiegel.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ipak, ne dele svi Džordžovo mišljenje, profesor Riszard Maleszka tvrdi da je reč o preterivanju i da se u ovom slučaju radi o najobičnijem stvaranju publiciteta.

- Takve izjave zvuče dobro i ljudi su uzbuđeni zbog mogućnosti, ali u praksi deluju neizvodljivo. Postoje mnoge prepreke uz one tehnološke. Govorimo o društvenim i etičkim preprekama koje će na kraju onemogućiti sprovođenje ovog eksperimenta - rekao je Maleszka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
FNC 18
Gledaj užvio 13.srpnja
VOYO logo