Akcija traganja za roniocem Antom Simonellijemčiji nestanak je prijavljen u utorak predvečer i dalje traje bez prekida, a uz nadležne službe, u potragu su pozvani i svi sudionici pomorskog prometa u splitskom akvatoriju.
U potragu koju bez prestanka provodi Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru uključeni su Lučka kapetanija Split, lučke ispostave, pomorska policija, obalna straža, ronilački klubovi i Gorska služba spašavanja (GSS).
Nakon dva dana potrage iz zraka, jučer u popodnevnim satima zrakoplov obalne straže na poziv Središnjice ponovio je prelet te je pretražio šire otvoreno morsko područje između Visa, Korčule, Lastova i Sušca, nažalost bez rezultata.
Danas je u Središnjicu javljeno kako se u zračnu potragu uključio i privatni sportski zrakoplov kojim su obavljeni preleti područja pretrage, no za sada također bez rezultata.
Jučerašnja pomorska potraga koja je započela u 5 sati ujutro prekinuta je sinoć u 19.30 sati kada su pomorske jedinice Lučke kapetanije Split i obalne straže upućene u luke Vis i Vela luka zbog nadopune goriva i hrane, a potragu za nestalim roniocem nastavili su jutros od 5 sati pretragom obalnog ruba zapadnoga dijela otoka Korčule te obalnoga ruba otoka Lastova i Sušac.
Pripadnici specijalne ronilačke postrojbe pomorske policije i ronioci GSS-a jučer su nastavili s podmorskom pretragom od mjesta gdje je nađen gumenjak nestalog ronioca, a danas su se u pretragu širega podmorskog područja priključili i ronilački klubovi iz Visa.
Do danas je u okviru akcije traganja za nestalim roniocem pronađen napušten usidreni gumenjak kojim je nestali ronioc doplovio do pozicije zarona jugoistočno od otoka Visa, no osim njegovoga plovila potragom morske površine i podmorja za sada nisu pronađeni matrijalni dokazi koji bi pripadali nestalome roniocu, stoga se potraga nastavlja i dalje, priopćilo je Ministarstvo pomorstva.