Medveščak pregazio Graz i ušao u polufinale!

4.3.2010.
21:23

Strijelci: 1:0 - Guidarelli (4), 2:0 - Guidarelli (15), 2:1 - Oraze (16), 3:1 - Macaulay (37), 3:2 - Jarrett (53), 4:2 - Oullette (54), 5:2 - Oullette (59).

Medveščak: Krošelj, Kristan - Seeley, Letang, Guidarelli, Ouellette, Hecimovic - Sertich, Macaulay, Smyth, Prpic, Prpich - Brumerčik, Lovrenčić, Heerema, Fox, Powers - Rajsar, Jakopič, Kanaet

Graz: Charpentier, Weinhandl - Cullen, Lindgren, Healey, Day, Norris - Jarrett, Oraze, Peintner, Pare, Patrick Harand - Klimbacher, Kuiper, Christoph Harand, Lange, Herzog - Ganahl, Grahut, Woger. Schwab, Brunnegger

Medveščak je u polufinale ušao s ukupnih 4-2 u seriji doigravanja.

1. utakmica: Graz - Medveščak 2:1 (1-0) 2. utakmica: Medveščak - Graz 3:6 (0-2) 3. utakmica: Graz - Medveščak 2:3 P (2-1) 4. utakmica: Medveščak - Graz 3:0 (2-2) 5. utakmica: Graz - Medveščak 3:4 P (2-3) Iako je malo nezahvalno uspoređivati nogomet i hokej, te uspjehe Dinama i Medveščaka, zbilja je nevjerovatno da jedan hokejaški klub koji je tek debitirao u EBEL ligi ima meč loptu za polufinale protiv lidera regularnog dijela prvenstva. Graz je ne samo jača momčad po imenima, već i daleko skuplja - no Medvjedi imaju srce i publiku koja se novcima ne može kupiti.

Zagrepčanima za ovaj dvoboj nedostaje Conrad Martin, koji je zaradio čak šest utakmica suspenzije.

Koliko je zagrebački klub osvojio sve ljubitelje hokeja svjedoči i činjenica da su domaćine u šestoj utakmici četvrtfinala došli bodriti i navijači mađarskog prvaka Albe Volan!

Treća trećina:

Gotovo je! Medveščak je pred svojim navijačima slavio s 5:2 i sa 4-2 u četvrtfinalu izbacio favorizirani Graz. Bravo Medvjedi! Sretno i u polufinalu.

59' - Gosti su povukli vratara s terena, a u kontranapadu pobjegao je Oullette i pogodio praznu mrežu za 5:2. Medvjedi su u polufinalu!

54' - Nakon manje od minute Medvjedi su opet na vratima polufinala. Hecimovic je topovskim udarcem izbio palicu iz ruku gostujućeg vratara, a Oullette pospremio pak u mrežu za 4:2!

53' - Jarrett je smanjio na 3:2. Sedam minuta prije kraja utakmice gosti su se primakli na samo pogodak razlike.

52' - Heerema je zaradio dvije minute isključenja i Medveščak je na novim mukama.

48' - Gosti su potpuno pritisnuli Zagrepčane u svoju trećinu, no rezultat se ne mijenja ponajviše zahvaljujući sjajnom Krošelju koji je zaključao svoja vrata.

46' - Vratar Medvešćaka još je jedanput sjajno reagirao i zaustavio pokušaj Austrijanaca iz blizine.

45' - Prvih nekoliko minuta pripalo je gostujućim hokejašima, no nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata Krošelja.

41' - Počelo je posljednjih 20 minuta šestog dvoboja četvrtfinala između Medveščaka i Graza, a nakon prve dvije trećine Medvjedi vode s 3:1. Polufinale je na vidiku.

Druga trećina:

Završila je i druga trećina koja je završila minimalnom pobjedom Zagrepčana. Još samo 20 minuta dijeli Medvjede od polufinala.

39' - Sada su domaćini ti koji pritišću. Novi nalet na vrata Austrijanaca, no golman gostiju sačuvao je svoju mrežu.

37' - Goool! Hecimovic je progirao Oullettea, a ovaj prosljedio do Macaulaya koji pogađa za 3:1. Ledena je opet na nogama!

35' - Sjajno vrata domaćina čuva Krošelj, nanizao je nekoliko obrana i zaustavio nalet hokejaša Graza.

32' - Brojčano jači Medvjedi pokušali su udracima Prpicha i Foxa, no rezultat se nije mjenjao. Kazna je istekla, snage su poravnate.

30' - Lange je zaradio prvo isključenje kod gostiju i dobio dvije minute kazne.

28' - još jedna sjajna prilika za Zagrepčane. Hecimovic i Letang pokušali su prevariti Charpentiera no oba puta uspješniji je bio austrijski vratar.

26' - Gosti su zaprijetili preko Haranda, dok su Medvjedi uzvratili preko Foxa - no bez rezultata.

25' - Joel Prpich je dobro pucao, no nije bilo nikog da pokupi odbijenu pločicu ispred austrijskog gola. Šteta!

22' - Medveščak se uspješno obranio na otvaranju nove dionice, i nakon dvije minute snage su ponovno poravnate. Podsjećamo, dvije minute zaradio je Prpich na isteku prve trećine.

Prva trećina:

Isteklo je prvih 20 minuta dvoboja, a Medveščak je došao pogocima Guidarellija došao do vodstva od 2:1. Polufinale je sve bliže.

20' - Joel Prpich zaradio je dvije minute isključenja samo nekoliko sekundi prije kraja prve trećine.

19' - Umalo i novi pogodak za domaćine. Brumerčik je neugodno pucao, a odbijenu loptu tukao je Guidarelli, no vratar Graza zaustavio je taj pokušaj.

16' - Prošlo je svega dvadestak sekundi i Austrijanci su kapitalizirali igračku prednost. Na 2:1 smanjio je Oraze.

15' - Gooooool! Kakvo ludilo u Ledenoj! Samo nekoliko sekundi nakon što su Zagrepčani ostali s igračem manje, Guidarelli je ukrao pak i majstorski prevario golmana za vodstvo od 2:0!

15' - Kapetan Medveščaka zaradio je prvo isključenje na utakmici. Dvije minute dobio je Letang.

13' - Još jedan nalet Zagrepčana, no Charpentier je kranjim naporom sačuvao svoj gol. Dvoranom odjekuju navijačke pjesme i publika ponovno nosi domaće hokejaše.

12' - Medvjedi su imali dobru priliku za povećanje vodstva. Najprije je dobro tukao Prpich, da bi kasnije u gužvi ispred austrijskog gola gosti panično spašavali svoju mrežu.

10' - Gosti su se malo pribrali i sve opasnije kreću prema vratima Medveščaka. Za sada obrana domaćina reagira dobro, a prvu obranu upisao je i Krošelj.

4' - Nije se pošteno igra ni razbuktala, a Zagrepčani su već poveli. Jednu odbijenu pločicu rutinirano je u gol pospremio Guidarelli. Ledena dvorana eksplodirala je od oduševljenja domaćih navijača!

Počela je utakmica! Ledena je popunjena do posljednjeg mjesta - 6.000 ljudi okupilo se na tribinama, sve je spremno za slavlje. Nadajmo se da će tako na kraju i biti i da ćemo Medvešćak gledati i u polufinalu.

Dosadašnji susreti u play-offu:

1. utakmica: Graz - Medveščak 2:1 (1-0) 2. utakmica: Medveščak - Graz 3:6 (0-2) 3. utakmica: Graz - Medveščak 2:3 P (2-1) 4. utakmica: Medveščak - Graz 3:0 (2-2) 5. utakmica: Graz - Medveščak 3:4 P (2-3)