Medveščak potopljen, Red Bull slavio s 5:1!

Nakon treće utakmice u Salzburgu, Medveščak je pomeo Bikove s 4:1 i ponovno se vratio u utrku za finale.

16.3.2010.
21:10

Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 6.000.

Strijelci:0:1 Welser (7), 0:2 Filewich (11), 1:2 Heerema (13), 1:3 Filewich (40), 1:4 Aubin (42), 1:5 Siklenka (57).

Isključenja: Fischer (4) 2 min., Lovrenčić (9) 2 min., Lakos (20) 2 min., Smyth (28) 2 min., Duncan (28) 2 min., Fox (32) 2 min., Puschnik (36) 2 min., Koch (44) 2 min., Fox (45) 2 min., Ulmer (48) 2 min., M. Prpich (52) 2 min., Schiechl, Martin (53) 2 min., J. Prpich (56) 2+10 min., Martin (58) 2min., Fox (59)2 min.

Ukupan rezultat: Medveščak - Red Bull Salzburg 1-3 Gotovo je utakmica. Red Bull je na kraju došao do visoke pobjede od 5:1, iako je Medveščak veći dio dvoboja bio ravnopravan protivnik. Austrijska momčad sada vodi sa 3-1 u polufinalnoj seriji.

Treća trećina:

59' - Živci su totalno popustili kod domaćina. Zbog grubosti je na klupi i Fox.

58' - Novu kaznu zaradio je Martin zbog povlačnja protivnika.

57' - Medveščak je dobio i peti pogodak. Novi strijelac je Siklenka koji je potvrdio pobjedu svoje momčadi.

56' - Joel Prpich zaradio je 2+10 minuta zbog grubog nasrtaja na protivničkog igrača.

54' - Kristan spašava potpunu katastrofu svoje momčadi i zaustavlja dva odlična pokušaja gostiju.

53' - Schiechl i Martin dobili su po dvije minute kazne radi međusobne tučnjave.

52' - Mike Prpich dobio je 2 min. zbog udaranja. Igrači Medveščaka počeli su pomalo gubiti živce i koncentraciju.

48' - Ulmer je zaradio dvije minute kazne. Možda i posljednja prilika Medvjeda za povratak u susret.

47' - Opasno je tukao Christopher Powers, no vratar Austrijanaca opet je nesavladiv.

45' - Nije Medveščak zadržao igračku prednost jer je na klupu dvije minute preselio i Fox.

44' - Isključenje kod gostiju. Dvije minute dobio je Koch.

42' - Ipak, pločica je ponovno u mreži Medveščaka. Sertich nije uspio blokirati Aubina i Kristan je ponovno kapitulirao.

41' - Nakon samo deset sekundi Salzburg je mogao i do tri pogotka prednosti. No, srećom domaći golman zaustavio je opasan pokušaj.

Uoči posljednje trećine, Medvjedi zaostaju dva pogotka, a glavni 'krivac' za to je gostujući čuvar mreže Leneveu koji je sa 20 obrana (95 %) zaključao svoja vrata.

Druga trećina:

40' - Pogodak Austrijanaca u posljednjoj minuti druge dionice. Kristan je bio potpuno pokriven, a Filewich svojim drugim pogotkom povisuje prednost Red Bulla.

36' - Nova šansa za Zagrepčane. Dvije minute kod Austrijanaca dobio je Puschnik.

34' - Kristan opet spašava svoja vrata, Medveščak se obranio.

32' - Novo isključenje kod Medvjeda. Aaron Fox je dvije minute na klupi za kažnjene igrače zbog udaranja laktom.

31' - Prva opsada austrijskog gola, no i dalje nema izjednačenja. Vratar Salzburga teškom mukom zaustavio je udarce Guidarellija i Letanga.

28' - Dvije minute kazne zbog povlačenja palice zaradio je Brad Smyth, dok je na drugoj strani nakon samo dvadesetak sekundi isključen Ryan Duncan.

23' - Fischer je skuhao jednu opasnu situaciju pred golom Kristana, srećom pak nije završio u mreži. Publika je i dalje na nogama i pjesmom bodri domaće hokejaše!

21' - Pritisak Medvjeda odmah na početku. Domaćini imaju nešto više od minute igrača više.

Prva trećina:

Završila je prva trećina. Medveščak će u drugoj dionici prvih minutu i deset sekundi imati igrača više i priliku za izjednačenje.

20' - Andre Lakos zaradio je dvije minute zbog visoko podignute palice.

19' - Medveščak ponovno pritišće u smiraju prve trećine, ali austrijska momčad se odlično brani.

15' - Nakon postignutog pogotka, vrlo dobru priliku imao je i Oullette, ali rezlutat se nije mjenjao.

13' - Goool! Konačno veselje i za domaće navijače. Nakon velike gužve pred vratima Leneveua, pak je u mrežu iz blizine spretno pospremio Heerema.

11' - Medvjedi su primili još jedan pogodak. Austrijanci su tako kapitalizirali igračku prednost i preko Filewicha povisili svoje vodstvo.

9' - Prvo isključenje i kod domaćina. Marko Lovrenčić je na dvije minute otišao na klupu za kažnjene igrače.

7' - Nakon odličnog početka domaćih hokejaša, gosti su izjednačili nakon prvog ozbiljnijeg napada. Odbijenu pločicu u gol je pospremio Welser.

4' - Prvo isključenje na utakmici. Medveščak ima dvije minute igrača više, a kažnjen je Mario Fischer zbog udaranja.

3' - Kakav početak Medvjeda. Nažalost nema pogotka, ali traje prava opsada vrata Red Bulla. Letang i Oullette opet su vratara gostiju stavili na teške muke.

1' - Počela je utakmica! Medveščak će pokušati nošen pjesmom brojnih navijača nadjačati Salzburg. Više od 6.000 ljudi okupilo se na tribinama dajući podršku zagrebačkim hokejašima. Već u prvom napadu Hećimović je opasno zaprijetio austrijskim vratima.

Uzbuđenje nikad nije bilo veće i s nestrpljenjem se čekala četvrta utakmica Medveščaka i Red Bull Salzburga. Nakon što su Austrijanci poveli s 2-0, Medvjedi su u trećoj utakmici polufinalne serije slavili na gostovanju s 4:1 i sada pred 6.000 navijača imaju priliku potpuno se vratiti u igru za finale.

Dodatni stimulans najavio je i gradonačelnik Zagreba Milan Bandić, koji je obećao nagrade igračima zbog promocije grada. Polufinalna serija:

1. utakmica: RB Salzburg - Medveščak 2:0 (1-0) 2. utakmica: Medveščak - RB Salzburg 1:5 (0-2) 3. utakmica: RB Salzburg . Medveščak 1:4 (2-1)