MALI NOGOMET: /

Hrvatska poražena na startu Svjetskog prvenstva u Gvatemali

U prvom susretu skupine C na 4. svjetskom prvenstvu u malom nogometu hrvatska izabrana vrsta poražena je od reprezentacije Rusije rezultatom 4:2.

20.11.2000.
13:54

Početak natjecanja nije bio uspješan za momčad izbornika Marijana Brnčića. Po prikazanoj igri Rusija je sasvim zasluženo pobijedila. Hrvatska se veći dio utakmice branila igrajući usku zonu na svojoj polovici terena. Cilj je bio izboriti makar neodlučeno što bi bio veliki uspjeh, no u malom nogometu igranje na takav rezultat gotovo je nemoguće. U uvodnim minutama utakmice prva postava Hrvatske ? Martić, Eklić, Grdović i Čuljak, odigrala je nekoliko obećavajućih akcija, no ruska obrana bila je uspješnija. Do kraja prvog poluvremena Rusija je pritisnula, ali odličnim obranama istaknuo se vratar Butigan.

U trećoj minuti drugog dijela Hrvatska je kapitulirala, a strijelac je bio Markin. Rezultatski zaostatak nije promijenio način igre hrvatske malonogometne reprezentacije. I dalje se igralo zatvoreno i sporo, što su sljedećih desetak minuta ruski igrači znali iskoristiti. Brzim kontranapadima na 2:0 povisio najbolji igrač Rusije Eremenko, a na 3:0 Agafonov. "Vatreni" su shvatili da ipak treba igrati, te su u posljednjih pet minuta pritisnuli Ruse na njihovu polovicu. Rezultat toga je smanjenje rezultata na 3:1, a zasluge za pogodak pripadaju kapetanu Mići Martiću. U posljednjoj minuti Dervišagić je smanjio na 3:2, no nakon udarca s 10 m konačan rezultat postavio je ruski kapetan Alekberov.

Većinu utakmice Hrvatska je igrala bojažljivo, a hrvatski reprezentativci, iako tehnički odlično barataju loptom, djelovali su sporo kraj izuzetno brzih ruskih igrača. Osim nekoliko uvodnih i zadnjih pet minuta, Hrvatska je bila podređena momčad. Agresivnost, koju su iskazali pri kraju susreta, mora biti puno izraženija u sljedećim utakmicama u skupini C. Ovim porazom ništa nije izgubljeno i Hrvatska ostaje među kandidatima za prolazak u sljedeći krug natjecanja.

Susret drugoga kola Hrvatska igra protiv Australije 22. studenog, a dva dana kasnije posljednju utakmicu u skupini protiv Kostarike.