Ma nitko ne može zaustaviti Rukavinu i Ibričića!

Zagrepčani su na teškom gostovanju u Koprivnici lako stigli do pobjede 2:0, a Ante Rukavina je bio i strijelac i asistent.

23.8.2010.
0:06

Koprivnica. Gradski stadion. Gledatelja: 3.000. Sudac: Ante Vučemilović (Osijek). Strijelci: 0:1 - Rukavina (40), 0:2 - Sammir (67).U odnosu na utakmicu u Györu, Vahid Halilhodžić je uoči teškog gostovanja malo 'pomiješao karte' i u početnu postavu gurnuo mladog Ademija koji je, zajedno s Badeljem, držao sredinu terena. U tome je bio ključ dominacije zagrebačke momčadi koja je povela u 40. minuti pogotkom Ante Rukavine.

Ibanez je sa svoje polovice izveo slobodni udarac, lopta je dugo putovala na suprotni kraj domaćeg šesnaesterca gdje se našao trenutno najbolji strijelac Dinama i glavom pogodio mrežu Slaven Belupa.

Bio je to već peti gol Rukavine u posljednja dva tjedna i treći u samo četiri dana. Dinamo je na startu drugoga dijelu vrlo brzo mogao sve riješiti, ali je u 49. minuti vratar Rodić obranio čisti zicer Rukavini, a samo četiri minute kasnije odlično je ukrotio i udarac Milana Badelja.

Ipak, gosti su pobjedu osigurali u 67. minuti kada je Etto probio desnu stranu, ubacio do Rukavine, koji je spustio loptu za Sammira. Brazilac je okrenuo svog čuvara i sa 16-17 metara neobranjivo pogodio domaću mrežu. Koprivničani su imali puno prigovora na ovaj gol jer su smatrali da je Etto u startu cijele akcije prekršajem izborio prednost, no sudac Vučemilović samo je odmahnuo rukom.

Tako je Halilhodžić nastavio pobjedničku seriju na modroj klupi, ali i izvedba njegovih igrača bila je na zavidnoj razini, jer Slavenu uopće nisu dopustili da se razmaše, te su zasluženo stigli do nova tri boda i četvrtog mjesta na ljestvici HNL-a. Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 8.000. Sudac: Marijo Strahonja Zagreba.. Strijelci: 0:1 - Pezo (35), 1:1 - Tomasov (40), 2:1 - Vukušić (48), 3:1 - Vukušić (81), 4:1 - Ibričić (90).Nakon iscrpljujućeg europskog ogleda protiv Uniree, Hajduk se u prvom dijelu ligaškog susreta sa Zadrom poprilično namučio, čak je u 35. minuti stigao u rezultatski minus.

Bivši igrač splitske momčadi Toni Pezo opalio je s 30-tak metara, vratar Danijel Subašić je već imao loptu u naručju, a onda ju je neobjašivo ispustio u vlastitu mrežu. Bio je to novi kiks ove sezone jako nesigurno Zadranina.

Srećom po domaće navijače, koji su solidno ispunili poljudske tribine, gosti se nisu dugo veselili. U 40. minuti bivši igrač Zadra Marin Tomasov je iskoristio pogrešku vratara Ježine i njegovih suradnika u obrani te je iz okreta pogodio praznu mrežu za izjednačenje.

Splićani su poveli na startu drugoga poluvremena. U 48. minuti je Ježina odličan Ibričićev udarac odbio u korner. U akciji koja je uslijedila lopta je nabačena za omalenog Antu Vukušića koji je glavom zatresao zadarsku mrežu.

Zadrani su mogli odmah uzvratiti, Jerbić iz velike udaljenosti pogodio vratnicu, a u nastavku akcije je Subašiću ponovno ispala lopta iz ruku, ali ovaj put ju je uhvatio na gol-liniji. Tada su se mogli čuti i glasni zvižduci upućeni splitskom vrataru.

U 65. minuti je Ibričić pogodio gredu, a u 81. minuti je Ježina dvaput obranio pokušaje Srđana Andrića, koji je izašao potpunio sam pred njega, no potom je dodao loptu točno u noge Duji Čopu. Hajdukov napadač je proigrao kolegu Vukušića koji je zabio svoj drugi gol na utakmici.

Ovu priču je u 90. minuti fenomenalnim udarcem s 20-tak metara zaključio Ibričić, postigavši još jedan od svih 'antologijskih' golova.