Luka i Niko bez pobjede protiv trećeligaša

Hrvatski nogometni reprezentativci nastupili su za Tottenham u 4. kolu engleskog FA Kupa protiv Leeds Uniteda. Dvoboj na White Hart Laneu završio je bez pobjednika, 2:2.

24.1.2010.
0:00

Luka Modrić je igrao svih 90 minuta, dok je Niko Kranjčar zamijenjen u 71. Iako je Tottenham dva puta vodio protiv trećeligaša Leedsa, niti jednom nije uspio zadržati prednost, pa će prolazak u osminu finala morati potražiti u uzratu na Elland Roadu 2. veljače.

Spursi su poveli u 42. minuti golom Croucha, na 1:1 je izjednačio Beckford u 52., da bi novo vodstvo domaćinima donio Pavljučenko u 75. minuti.

Taj je rezultat stajao sve do šeste minute sudačke nadoknade kada je Beckford iskoristio jedanaesterac za konačnih 2:2.

Ivan Klasnić igrao je do 76. minute za Bolton Wandererse koji su na svom terenu svladali drugoligaša Sheffield United sa 2:0 i plasirali se u osminu finala.

Strijelci za Bolton bili su Steinsson (48) i Elmander (84).

Rezultati 4. kola FA Kupa:

Preston North End (2) - Chelsea 0:2 Reading (2) - Burnley 1:0 Aston Villa - Brighton & Hove Albion (3) 3:2 Bolton Wanderers - Sheffield United (2) 2:0 Derby County (2) - Doncaster Rovers (2) 1:0 Everton - Birmingham City 1:2 Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace (2) 2:2 Cardiff City (2) - Leicester City (2) 4:2 Southampton (3) - Ipswich Town (2) 2:1 West Bromwich Albion (2) - Newcastle United (2) 4:2 Portsmouth - Sunderland 2:1 Accrington Stanley (4) - Fulham 1:3 Notts County (4) - Wigan Athletic 2:2 Tottenham Hotspur - Leeds United (3) 2:2