I u najtežim trenucima - prepoznatljivi smiješak.
Nervozu ipak nije mogao sakriti, možda je ipak očekivao brojniju podršku.
"Ocjenjujem da je moja smjena razlog Milanovićeve medijske spletke koja je poslužila da se mene proglasi kriminalcem. Ostaje pitanje zašto. Zato da bi zaštitio članove svoje obitelji, da bi zaštitio svoje osobne prijatelje, da bi zaštitio interese određenih krugova", kazao je Slavko Linić.
Njegov odnos s premijerom, kaže, jako je dugo bio loš.
"Konačni obračun sa mnom mogu reći da je započeo 29. siječnja 2014. godine. Predsjednik Vlade me optužuje da sam kriminalac i lopov. Telefonski razgovor završavam sa psovkom", dodao je Linić.
Nakon toga, kaže Linić, više nisu razgovarali, bez obzira što je trebalo spašavati proračun i rezati deficit. Krenulo je blaćenje predstečajnih nagodbi, i to preko slučaja Spačva, a sve to vrijeme premijer je, tvrdi Linić, blisko surađivao s bivšom šeficom Porezne uprave.
"Koji je razlog da gospodin da Zoran Milanović toliko štiti gđu. Čavlović Smiljanec? Onda zaključujem da je to vjerojatno zbog sprege gđe. Čavlović s bratom Krešimirom Milanovićem. Krešimir Milanović, brat gospodina Zorana, pokušao je koristeći svoje poznanstvo sa Čavlović Smiljanec, iskoristiti za posredovanje u nekim predmetima koji su se rješavali u Poreznoj upravi", dodao je Linić.
No to je ništa, tvrdi, u odnosu na ono što se događalo oko INE.
"Vi se sjećate da sam ja rado govorio o INI i kritizirao odnos MOL-a, te da sam nakon toga odjednom prestao, bilo je to zbog osobnog premijerovog naređenja", nastavio je Linić.
Milanoviću je, tvrdi, smetalo da se miješa u posao šefa NO INE, Milanovićevog prijatelja Siniše Petrovića.
"I to je jedan od najvećih razloga zašto premijer krajem siječnja počinje razmišljati o mojoj smjeni. iz razloga što štiti privatne interese, i ne znam koje interese, a ne državne. Za njega su bitne spletke i kako kadrovski se riješiti onih koji ne prihvaćaju njegove naloge", dodao je Linić.
A Linić je, kaže, bio jedan od takvih, te je upravo vlastitim angažmanom spriječio da se dogodi bilo kakvo kazneno djelo, što je ujedno i njegov odgovor na pitanje zašto nije ranije reagirao.
"Ništa se nezakonito nije dogodilo jer ja nisam dozvolio. Nisam dozvolio, zato sam maknut. Prema tome nemam šta dozvoliti, šta da pokušaje prijavljujem, to mi je neozbiljno? Ja odlučujem, ja sam osoba koja je nosila teret i imao snage suprotstavljati se gospodinu Milanoviću", otkrio je Linić.
O premijeru u konačnici nije imao reći ništa lijepoga.
"Premijer koji podmeće i spletkari je žalost za Hrvatsku. Ali predsjednik stranke koji se ovako obračunava s članovima - i to s članovima koji provode programe koji su uspješni i koji su imali potporu javnosti - je evidentno da ne može biti predsjednik stranke", zaključio je Linić.
Jednako kao što je za Linića upitno može li uopće biti premijer, pogotovo s obzirom na ponašanje prema Europi.
"Onda se samo pitate da li je on pročitao temeljne dokumente koje je vlada poslala ili je obrnuto nije odgovoran državnik prema dokumentima koje se šalje u Europu. Da. Sve su to tolike razlike među nama da zaista mislim da nismo mogli zajedno", rekao je Linić.
Pa je sad na članovima SDP-a da odluče koga podržavaju.
"Ja sam naznačio da ovakve moje izjave mogu rezultirati mojim izbacivanjem iz stranke, ali dozvolit ćete, 25 godina radim u toj stranci, borio sam se i za njene uspjehe, i za njeno ime; prema tome na članovima stranke će biti da vide hoće li dati potporu svom predsjedniku ili meni, i čije su činjenice točne", kazao je Linić.
Što se već događa.