Nemiri su izbili kao reakcija na ubojstvo brigadnog generala Wissama al-Hassana u eksploziji autobombe u središtu Beiruta u petak popodne. Osime šefa tajnih službi, živote je izgubilo još osam osoba.
"Optužujemo sirijskog predsjednika Bashara al-Assada za smaknuće Wissama al-Hassana, osobe koja je garantirala sigurnost Libanona. Sirijski režim je stručnjak za politička pogubljenja", osudio je egzekuciju vođa libanonske opozicije Saad Hariri, sin bivšeg premijera Rafika, koji je ubijen u bombaškom napadu 2005. godine.
Političari su optužili sirijskog predsjednika Assada da stoji iza atentata koji je potaknuo strahovanja da bi se građanski rat u Siriji mogao preliti na susjedni Libanon.
Nakon atentata na šefa tajnih službi koji se protivio sirijskom predsjedniku Basharu al-Assadu, prosvjednici su blokirali u subotu prometnice u Beirutu i drugim libanonskim gradovima zapaljenim automobilskim gumama.
Libanonski vojnici otvorili su vatru na skupinu prosvjednika u dolini Beka, ranivši dvije osobe, prenose očevici.
Vojska je pojačala osiguranje na važnim križanjima i oko vladinih zgrada u glavnom gradu, ali su brojne ceste, uključujući autocestu prema zračnoj luci, blokirali prosvjednici.
Libanonski premijer Najib Mikati u subotu je objavio da je ponudio ostavku, ali je predsjednik Michel Suleiman zatražio od njega da 'ostane još neko vrijeme'.
Ostavku Vade, u kojoj je nekoliko ministara iz militantne skupine Hezbollah, zatražio je nakon atentata na al-Hassana oporbeni blok '14. ožujka'.
Vjerske zajednice u Libanonu podijeljene su između onih koje u sirijskom građanskom ratu podupiru Assada i one koje su na strani sunitskih pobunjenika.