Kranjčar pored čudesnog Balea nema nikakve šanse!

Inter je u derbiju skupine A slomio Tottenham već nakon samo 11 minuta. Najprije je Nerazzurre u vodstvo doveo Zanetti u 2. minuti, da bi do odmora Spursi primili još tri komada.

21.10.2010.
0:56

Inter - Tottenham 4:3 (4:0) Twente - Werder 1:1 (0:0)

Ljestvica:

1. Inter 3 2 1 0 10:5 7 2. Tottenham 3 1 1 1 9:7 4 3. Werder 3 0 2 1 3:7 2 4. Twente 3 0 2 1 4:7 2 Dvoboj Intera i Tottenhama čekali smo sa velikim zanimanjem, jer smo u susretu aktualnog prvaka i debitanta u najelitnijem nogometnom natjecanju očekivali i nastup hrvatske četvorke (dobro, barem nekog od njih) koja igra za londonski klub. Međutim, već nakon devet minuta igre jedini Vatreni koji je istrčao na San Siru, Luka Modrić, morao je napustiti travnjak.

No, vratimo se prvo na sam početak utakmice. Odmah u prvom napadu domaćina pao je pogodak. Bila je to odlična akcija Intera koju je majstorski završio Zanetti. Igrala se tek druga minuta susreta.

U 8. minuti Gomes je skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Na vrata je stao Cudicini, zbog kojeg je igru morao napustiti Modrić. Još je pune dvije minute trajala rasprava i izmjena da bi u 11. minuti Eto'o konačno zatresao mrežu za 2:0.

Tri minute kasnije, novi šok za goste. Zabio je i Stanković! Englezi su u tim trenucima izgledali kao razbijena vojska i bilo je samo pitanje koliko će još golova primiti do odmora. U preostalih pola sata prvog dijela - još jedan. Opet je strijelac bio sjajni Eto'o u 35. minuti.

Tottenham je u drugi dio ušao nešto bolje, a uspjeli su i zabiti zahvaljujući Baleu koji se dobro probio po lijevoj strani i matirao Cesara.

Kako je dvoboj odmicao kraju srčani gosti su zaigrali bolje, a čudesni Bale postigao je još dva pogotka. Drugi u 90. minuti, a treći duboko u sudačkoj nadoknadi. Ipak, vremena za potpuni prekoret više nije bilo. Od hrvatskih nogometaša jedino je spomenuti Modrić igrao prvih devet minuta. Niko Kranjčar opet je grijao klupu, dok Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa nisu konkurirali za dvoboj.

Twente i Werder odigrali su bez pobjednika 1:1 i tako ostali u igri za drugi krug. Poveli su Nizozemci preko Janssena u 75. minuti, da bi pet minuta kasnije konačni rezultat postavio Arnautović.

Schalke - Hapoel Tel Aviv 3:1 (1:0) Lyon - Benfica 2:0 (1:0)

Ljestvica:

1. Lyon 3 3 0 0 6:1 9 2. Schalke 3 2 0 1 5:2 6 3. Benfica 3 1 0 2 2:4 3 4. Hapoel 3 0 0 3 2:8 0 Schalke je napravio dobar posao prema proboju u drugi krug. Momčad Ivana Rakitića svladala je izraelski Hapoel s 3:1 i učvrstila se na drugom mjestu skupine B. Nijemci su poveli preko Raula koji je zabio već u 3. minuti. Na 2:0 povisio je isti igrač u 58., na asistenciju Rakete, koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije.

Deset minuta kasnije goste je potpuno potopio Jurado, a ponovno je asistent bio Ivan Rakitić. Ipak, počasni pogodak za Izraelce postigao je Shechter u 90. minuti. Isti igrač nedavno je zabio i Hrvatskoj u dvoboju kvalifikacija za EURO.

Iako Lyon ne blista u prvenstvu, Lavovi u Ligi prvaka igraju sjajno. Treću pobjedu Francuzi su ostvarili na svom terenu protiv Benfice, te su tako nakon tri kola upisali maksimalnih devet bodova.

Domaćine je u vodstvo doveo Briand u 21. minuti, da bi u 51. Lopez postavio konačni rezultat. Lyonu je put prema pobjedi olakšalo i isključenje Gaitana u završnici prvog dijela. Dejan Lovren pobjedu svog kluba odgledao je s klupe za pričuve.

Manchester Utd - Bursaspor 1:0 (1:0) Glasgow Rangers - Valencia 1:1 (1:0)

Ljestvica:

1. Manchester Utd 3 2 1 0 2:0 7 2. Glasgow Rangers 3 1 2 0 2:1 5 3. Valencia 3 1 1 1 5:2 4 4. Bursaspor 3 0 0 3 0:6 0 Manchester United je na svom Old Traffordu ugostio turski Bursaspor, koji je u konačnici izborio pristojan poraz u sudaru sa slavnim engleskim velikanom. Jedini pogodak na utakmici postigao je Nani u 7. minuti, čime su Crveni Vragovi preuzeli vodstvo u skupini.

U drugom susretu u grupi Rangersi i Valencia podijelili su bodove odigravši 1:1. Škote je u vodstvo doveo Edu u 34. minuti, da bi isti igrač pogodio vlastitu mrežu odmah na početku drugog poluvremena.

Barcelona - Kopenhagen 2:0 (1:0) Panathinaikos - Kazan 0:0

Ljestvica:

1. Barcelona 3 2 1 0 8:2 7 2. Kopenhagen 3 2 0 1 3:2 6 3. Rubin Kazan 3 0 2 1 1:2 2 4. Panathinaikos 3 0 1 2 1:7 1 Barcelona je pred svojim navijačima svladala lidera skupine Kopenhagen s 2:0. Iako su se gosti predstavili u solidnom izdanju, nisu uspjeli do bodova na Camp Nou. Dvostruki strijelac za Španjolce bio je Lionel Messi (19, 90).

Panathinaikos i Kazan odigrali su susret bez pogodaka. Grcima je to prvi osvojeni bod, dok su Rusi nakon remija s Barçom upisali svoje drugi remi.