KRAJ: / Pukla petarda u Maksimiru, Dinamo razbio Koper!

Hrvatski prvak počinje natjecanje u Ligi prvaka obračunom s Koperom u drugom pretkolu.

13.7.2010.
22:06

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 10.000. Sudac: Thorsten Kinhöfer(Njemačka). Strijelci: 0:1 - Bubanja (10), 1:1 - Mandžukić (30), 2:1 - Slepička (38), 3:1 - Mandžukić (63), 4:1 - Sammir (77), 5:1 - Etto (80).

DINAMO (4-3-3): Butina - Etto, Mesarić, Biščan, Ibanez - Chago, Badelj, Sammir - Morales, Mandžukić, Slepička.

LUKA KOPER (4-2-3-1): Hasič - Struna, Handanagič, Polovanec, Karič - Sesar, Kovačevič, Marčeta - Pavlin, Bubanja - Brulc.

KRAJ UTAKMICE90' - mogao je Sivonjić odličnu igru okruniti pogotkom, no s vrha kaznenog prostora pucao je visoko preko gola.

84' - dvostruka promjena, posljednja kod oba sastava. Kod Dinama je izašao Ibanez, a ušao Barbarić. U redovima Kopra izašao je kapetan Pavlin, a na teren je utrčao Guberac.

80' - GOL!!! Kakva akcija dinamovaca, Slepička je petom prigrao Etta, koji je utrčao u prazan prostor i iskosa s desne strane matirao vratara Hasiča.

77' - Brazilac je svoj pogodak proslavio skidanjem dresa i dobio je žuti karton.

77' - GOL!!! Sivonjić je na vrhu suparničkog šesnaesterca pronašao Sammir, koji je u padu pogodio sam kut slovenskih vrata i tako se iskupio za veliki promašaj nekoliko minuta ranije.

76' - nova promjena kod hrvatskog prvaka, teren napušta Badelj, a njegov mjesto će zauzeti Calello.

74' - žuti karton za Iliju Sivonjića koji je igrao rukom i tako zaustavio akciju Kopra.

69' - stotpostotna šansa Zagrepčana! Sivonjić je ubacio pred vrata Kopra, usamljeni Sammir je skočio najviše, pucao glavom i – promašio gol.

67' - čista prilika za Bišćana! Sammir je ubacio, Mandžukić glavom spustio, a kapetan Dinama sa samo metra udaljenosti promašio slovenska vrata.

64' - Dinamov junak Mandžukić nepotrebno je zaradio žuti karton zbog jednog starta kod aut-linije.

63' - GOL!! Etto je velikom borbenošću izborio za jednu 'ničiju' loptu, ubacio u suparnički šesnaesterca gdje je Sammir promašio loptu. Ona se odbila do Mandžukića, koji je naciljao sam kut slovenske mreže i pogodio za 3:1.

60' - prva izmjena i kod Dinama, Zajec je s terena povukao Moralesa, a ubacio je Iliju Sivonjića.

59' - prvi opomenuti igrač kod Dinama, Mesarić je požutio zbog oštrog starta.

56' - najbolja prilika za Koper! Brulc je sa samo metar- dva promašio vrata Dinama. Nemogući promašaj slovenskog napadača.

56' - prva promjena kod gostiju, igru je napustio Andraž Struna, a ušao je njegov brat Aljaž Struna.

52' - drugi žuti karton na susretu, opet za Koper. Sudac je opomenu Marčetu zbog povlačenja Ibaneza.

48' - kakav zicer za Slepičku! Badelj je milimetarski točnom loptom pronašao Sammira, koji je vrhunski odigrao za češkog napadača. Slepi je, međutim, pucao vrlo loše iako je bio potpuno neometan.

46' - Dinamo je nastavio u istom ritmu u kojem je završio prvi dio utakmice. U šesnaestercu gostiju se okreuo Chago i pucao, no loptu je blokirao jedanm od slovenskih igrača.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Nakon šokantnog gola kojeg su primili već u desetpj minuti, nogometaši Dinama su potpuno zagospodarili terenom. U samo osam minuta iz rezultatskog zaostatka (0:1) su došli do prednosti (2:1), koja je mogla biti i uvjerljivija. Imali su Zagrepčani 10 udaraca prema vratima, pet u okvir, a Slovenci ukupno 5, od čega dva u okvir. I posjed lopte je bio uvjerljivo na strani hrvatskog prvaka (55 posto).

45+1' - posljednja šansa za Dinamo u prvom dijelu, slobodni udarac za Moralesa, no lopta je od živog zida odbila u korner.

38' - GOL!!! Chago je odigrao za Mandžukića, koji je glavom spustio za utrčalog Slepičku. Nije bilo zaleđa i Čeh je lakoćom zaobišao slovenskog vratara te pogodio praznu mrežu.

36' - kakva šansa za Dinamo! Nova kontra domaćih, Mandžukić je sjajno pronašao usamljenog Moralesa koji je, umjesto mreže, pogodio vratara Hasiča.

30' - GOL!!! Karič je izgubio loptu na sredini terena, Slepička je odmah dodao Sammiru, koji je vrhunskom loptom pronašao Mandžukića. Najbolji napadač Dinama je zaobišao Polovaneca i potom ispod Hasič pogodio suparničku mrežu.

29' - slobodan udarac izveo je Ibanez, jako i neprecizno preko gola.

28' - prvi žuti karton za utakmici, zaradio ga je Amir Karič zbog oštro starta na Ettu.

23' - pokušaj Moralesa s vrha šesnaesterca, no niti četvrti udarac Dinama prema suparničkim vratima nije urodio plodom.

20' - udarac Milana Badelja s 20-tak metara, lopta je prošla pored vratnice, a na drugoj strani je također udarcem iz daljine pokušao Miran Pavlin, no niti on nije bio precizan.

15' - nešto jači pritisak domaćinima je donio dva uzastopna kornera, ali slovenska obrana nije imala većih problema.

12' - Dinamo je odmah uzvratio preko Mandžukića, ali je slovenski vratar ipak bio na pravom mjestu.

10' - GOL!!! Koper je vrlo brzo naplatio bolju igru. Odlična akcija Brulca i Bubanja, koju je ovaj potonji okončao preciznim udarcem u Dinamovu mrežu. Butina je bio nemoćan.

2' - prvi pokušaj Slovenaca prema suparničkim vratima, nije bilo opasnosti za Tomu Butinu.

1' - počela je utakmica u Maksimiru, Bad Blue Boysi od samog početka raspjevani, a Velimira Zajeca dočekali su povicima – Hoćemo pobjedu!

NAJAVAarti-201007130193006Iako su Slovenci česte Dinamove mušterije, Koper bi mogao biti puno tvrđi orah od svojih prethodnika. Gosti sa slovenskog mora su prošle sezone zastrašujućom lakoćom osvojili naslov prvaka, sa samo tri poraza u 36 utakmice, ostavivši drugoplasirani Maribor za 11 bodova.

Zna to i iskusni Velimir Zajec, koji je u najavi utakmice odmah izvukao vrlo jaki argument o snazi slovenskog prvaka – 'Mi smo Slovence gledali na SP-u, a ne oni nas'. Zdravko Mamić ipak očekuje prolaz prve stepenice u Ligi prvaka i nastavak europskog puta barem do Europske lige. Sve bi ostalo bilo doživljeno kao veliki neuspjeh.