KRAJ: / Nizozemci za 45 minuta razbili Brazil i poslali ga kući!

Pred nama je prvi dvoboj četvrtfinala, a bolje dvije momčadi koje će otvoriti samu završnicu SP-a teško da smo mogli birati.

2.7.2010.
17:55

Port Elizabeth. Stadion Nelson Mandela Bay. Sudac: Yuichi Nishimura (Japan). Strijelci: 0:1 - Robinho (10), 1:1 - Felipe Melo (53-ag), 2:1 - Sneijder (68).

NIZOZEMSKA (4-2-3-1): Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Kuyt, Van Bommel, Sneijder, de Jong, Robben - Van Persie (od 85. Huntelaar)

BRAZIL (4-3-1-2): Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos (od 62. Gilberto) - Melo, Gilberto Silva, Dani Alves, Kaka - Robinho, Luis Fabiano( od 77. Nilmar) KRAJ UTAKMICE

90+3' - u tri minute sudačke nadoknade Brazilci nisu složili suvisliju akciju za izjednačenje.

85' - napadačka promjena kod Oranja. Izašao je Van Persie, a ušao Huntelaar.

84' - odlična prilika za Nizozemsku da dotuče Brazil. Udarac Sneijdera je ipak uhvatio Julio Cesar.

82' - sreća spasila Nizozemce nakon ubacivanja iz kuta Maicona!

77' - nova izmjena kod Brazila, iz igre je izašao Luis Fabiano, a ušao je Nilmar.

76' - razmahao se kartonima japanski sudac, sada je požutio nizozemski branič Ooijer.

73' - crveni karton za Felipea Mela zbog nasrtaja na Robbena. Brazilac je nagazio najboljeg nizozemskog igrača dok je ležao na travi i sudac Nishimura ga je isključio.

68' - GOL!! Nizozemska došla u vodstvo pogotkom Sneijdera nakon kornera. Ubacio je Robben, Kuyt je prebacio loptu, a vezni igrač Intera je ostao sasvim sam na pet metara te glavom pogodio mrežu.

66' - opet je ciljao Kaka, ali lopta je završila u reklamama pored gola.

64' - nova javna opomena za Nizozemce, De Jong je požutio zbog potezanja Robinha.

62' - Dunga već radi prvu promjenu, povukao je požutjelog Bastosa, koji je imao puno problema s Robbenom, a ušao je Gilberto Melo.

61' - prvi udarac Brazila nakon primljenog gola, pokušao je Dani Alves, ali je lopta otišla pored vrata.

53' - GOL!!! Ili bolje rečeno autogol. Sneijder je ubacio pred brazilska vrata. Julio Cesar je krenuo na loptu, ali prvi ju je zahvatio Felipe Melo, promijenio joj smjer i zatresao vlastitu mrežu.

50' - sramežljivi pokušaj Nizozemaca, pucao je Sneijder, ali vrlo loše.

47' - drugi žuti karton kod Nizozemaca dobio je Van der Wiel zbog simuliranja.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Brazil je apsolutno dominirao u prvom dijelu prvog četvrtfinala SP-a. Imali su izabranici Carlosa Dunge 7 udaraca prema nizozemskih vratima i skoro svi su bili opasni. Nizozemci u 45 minuta nisu složili niti jednu šansu za gol, a dva udarca u okvir vrata nisu predstavljala opasnost za Julia Cesara.

45+1' - nova odlična akcija Dungine momčadi! Opet je u napadu sudjelovalo pet igrača, a na kraju je pucao Maicon, no Stekelenburg je skrenuo loptu u vanjski dio mreže.

37' - prvi žuti karton i za Brazilce, Bastos je zbog nekoliko uzastopnih startova na Robbbenu završio u tekice suca Nishimure. Dunga je poludio na ovu odluku Japanca. 31' - kakva akcija Brazilaca! Robinho je okrenuoVan der Wiela i Heitingu, u padu dodao za Luisa Fabiana, koji je odmah petom proslijedio za Kaku. Igrač Reala je naciljao gornji kut nizozemskih vrata, ali je Stekelenburg sjajnom paradom izbio loptu u korner.

25' - zicer za Brazil! Dani Alves je na desnoj strani nešto 'kemijao' i uspio je ubaciti u petarac Nizozemske gdje je Juan bio neometan, ali je pucao preko grede.

16' - Bastos je na 20-tak metara srušio Robbena, slobodan udarac izveo je Van Persie, ali napravio je to vrlo loše.

14' - već prvi žuti karton na utakmici. Zaradio ga je Heitinga zbog izrazito grubog starta.

11' - prilika za Nizozemsku! Tulipani su odmah mogli uzvratiti, ali je udarac Kuyta obranio Julio Cesar i skrenuo loptu u korner.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

10' - GOL!!! Fenomenalna dubinska lopta Felipea Mela kroz srce obrane Nizozemske, prihvatio ju je Robinho i lakoćom plasirao u mrežu pored nemoćnog Stekelenburga!

8' - novi sudački gaf ili samo nesnalažljivost! Dani Alves je uletio iza nizozemske obrane, proigrao na drugoj stativi Robinha, koji je zabio gol. Pomoćni sudac je s ogromnim zakašnjenjem podigao zastavicu, na čuđenje brazilskih nogometaša. Offside je bio, ali na samom početku akcije, pa ostaje pitanje zašto je pomoćnik toliko dugo čekao!

3' - odmah se zaiskrilo na terenu nakon jednog starta Danija Alvesa nad Robbenom. U raspravu se umiješalo nekoliko igrača, ali sve je ostalo na verbalnom nadmudrivanju i 'prijetnjama' prstom.

1' - počela je četvrtfinalna poslatica, u nizozemskom sastavu promjena u posljednji čas. Ooijer je u obrani Tulipana zamijenio Mathijsena, koji je ozlijedio na zagrijavanju.

NAJAVAarti-201007020006006Nizozemci imaju strašan skor kad se pogleda nastup u Južnoj Africi. U dosadašnje četiri utakmice Tulipani su upisali sve pobjede uz gol razliku 7:2. Zanimljiv je i podatak da su oba gola primili 'tek' iz jedanaesterca.

Brazil pak u četvrtfinalni susret ulazi ohrabren visokom pobjedom nad Čileom (3:0). U skupini smrti su pak upisali dvije pobjede i nulu s Portugalom. Podatak koji svakako treba spomenuti jest da njihovi protivnici nisu poraženi 23 utakmice u nizu. Mogu li im upravo oni nanijeti prvi poraz u gotovo dvije godine?

U početnim sastavima nema većih iznenađenja. Oranje je kompletno, dok će Brazilcima nedostajati ozlijeđeni Elano i kartonirani Ramires.

Prema istraživanjima oko 40 posto Nizozemaca je u petak uzelo slobodan dan ili će raditi skraćeno kako bi mogli gledati četvrtfinalni dvoboj s Brazilom. Po prvi put na ovom SP-u nizozemski navijači će moći utakmicu gledati i na velikim ekranima na otvorenom. Gradske vlasti u Amsterdamu odobrile su dvije lokacije na kojima će se moći gledati utakmica, a na onoj atraktivnijoj na Trgu muzeja očekuje se oko 10.000 gledatelja.