KRAJ: / Junak Milito odveo Inter na nogometni Olimp!

'Razlika između mene i Mourinha je u tome da on svoje momčadi trenira da pobjeđuju. Ja ih treniram da pobjeđuju igrajući lijep nogomet.

22.5.2010.
22:10

Madrid. Stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja: 80.000. Sudac: Howard Webb (Engleska).

STRIJELAC: 0:1 - Milito (35), 0:2 - Milito (70).

BAYERN: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber - Robben, Schweinsteiger, Van Bommel, Altintop (od 63. Klose) - Müller, Olić (od 74. Gomez).

INTER: Cesar - Chivu (od 68. Stanković), Samuel, Lucio, Zanetti - Maicon, Sneijder, Cambiasso - Eto'o, Milito, Pandev.

91' - ovacije za junaka finala Lige prvaka. Dvostruki strijelac Milito preupstio mjesto za veterana Marca Materazzija.

83' - slobodan udarac za Bayern izveo je Robben, ali je pucao loše, točno u živi zid.

79' - druga izmjena kod Intera, teren je napustio Pandev, a Mourinho je pojačao vezni red Sulleyjom Muntarijem.

78' - zbog gurbog prekršaja na Militu požutio je Bayernov kapetan Van Bommel.

74' - Van Gaal radi novu promjenu i povlači s terena Ivicu Olića, a u igru je poslao Marija Gomeza.

70' - GOL!!! Nakon što je Olić bio u dobroj prilici, krenula je kontra Intera. Milito je učinio smiješnim Van Buytena i opet plasirao loptu pored nemoćnog Butta.

68' - Rumunja Chivu su uhvatili grčevi i zamijenio ga je Srbin Dejan Stanković.

65' - sjajan pokušaj Robbena, ali vrhunskom obranom istaknuo se vratar Julio Cesar.

64' - ubacivanje Robbena pred vrata Intera, Müller je opet u prilici, ali je izbila talijanska obrana.

63' - prva promjena kod Bayerna, iz igre je izašao Altintop, a ušao Miroslav Klose.

54' - Altintop se na vrhu šesnaesterca izborio udarac, ali je lopta završila u vanjskom dijelu mreže.

47' - Inter je uzvratio preko Pandeva, čiji je udarac vršcima prstiju vratar Butt prebacio preko grede.

46' - odmah stopostotna prilika za Bayern, Müller je propustio zicer za izjednačenje pogodivši Cesara u noge.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - Olić se izborio za loptu, povukao metar-dva i pucao, ali daleko od gostujućih vrata.

43' - meč-lopta za Inter! Opet su kombinirali Milito i Sneijder, a Nizozemac je iz čiste prilike pucao ravno u vratara Butta.

35' - GOL!!! Interov mat u tri poteza. Vratar Cesar je ispucao loptu, Milito glavom spustio za Sneijdera, koji mu je vratio u for, a Argentinac je pobjegao Demichelisu i zakucao loptu u mrežu Bayerna.

30' - prvi žuti karton i kod Intera, zaradio ga je Chivu zbog prekršaja na Robbenu.

26' - nakon niza prekršaja s obje strane, prvi je požutio Bayernov branič Demichelis.

23' - pokušaj Robbena s vrha šesnaesterca, no lopta je otišla visoko preko gola.

18' - odličan slobodni udarac Sneijdera, ali i dobra obrana Butta.

16' - Robben je ubacio u šesnaesterac Intera, u skoku je bio buket igrača, a lopta je nezgodno pogodila u ruku Maicona. Igrači Bayerna su tražili jedanaesterac, no sudac Webb je odmahnuo rukom.

10' - Robben probio desnu stranu i ubacio povratno za Olića koji nije dobro zahvatio loptu pucavši daleko od vratnice.

7' - Olić je pobjegao Luciju koji ga nije mogao zaustaviti niti prekršajem, ali je dodavanje za Müllera ipak bilo preslabo.

4' - Ivica Olić na lijevoj strani napada okrenuo dvojicu i ubacio pred vrata Intera, no prije Schweinsteigera reagirala je talijanska obrana.

1' - počela je utakmica na Santiago Bernabeuu, a Inter je već imao opasno ubacivanje pred vrata Hans-Jörg Butta.

NAJAVA"Ovo je najteže nogometno natjecanje. Svi žele konačnu pobjedu, no ne mogu se svi naći u borbi za trofej kojeg ja želim osvojiti za ovaj klub. Nadam se da ću pomoći Interu dosanjati san", najavio je Jose Mourinho svoju možda posljednju utakmicu na klupi Intera.

Kada sudac Howard Webb u 20.45 sati označi početak finala Lige prvaka, Bayern će krenuti po svoj peti, a Inter treći naslov europskog klupskog prvaka. I trenerski obračun bit će vrlo zanimljiv.

arti-201005220058006Tko kao pobjednik izađe iz subotnjeg dvoboja pridružit će se Ernstu Happelu (Feyenoord, HSV) i Ottmaru Hitzfeldu (dortmundska Borussia, Bayern), jedinim trenerima koji su slavili u Ligi/Kupu prvaka vodeći različite momčadi.

Obje momčadi su u odlično formi, nanizale su četiri uzastopna trijumfa, ali tradicija u obračunima njemačkih i talijanskih momčadi na strani je Intera. Nerazzurri su protiv Nijemaca upisali 13 pobjeda, osam remija i sedam poraza. Bavarci nisu bili tako uspješni protiv Talijana – devet pobjeda, uz sedam remija i 12 poraza.

No, kad počne finale Lige prvaka, prvo ikada koji se igra u subotu, sve statistike, tradicije i riječi padaju u vodu. I vrijede samo djela, pona na zelenom travnjaku...