Dinamov uragan pomeo Brugge, Modri na vrhu!

'Vidio sam puno naivnih, ali ovi moji, takvu naivu dugo nisam vidio.

4.11.2010.
17:20

Brugge. Stadion Jan Breydel. Gledatelja: 20.000. Sudac: Thomas Einwaller (Austrija). Strijelci: 0:1 - Sammir (55), 0:2 - Bišćan (59).

CLUB BRUGGE (4-1-4-1): De Vlieger - Camozzato, Hoefkens, Donk, Diaz - Simaeys - Geraets, Dalmat, Perišić, Blondel - Kouemaha.

DINAMO (4-2-3-1): Kelava - Vrsaljko, Bišćan, Tonel, Cufre - Chago, Calello - Badelj, Sammir, Ibanez - Bećiraj.

KRAJ90' - izmjena kod Dinama, Bećiraj je mjesto na travnjaku prepustio Ademiju.

80' - Halilhodžić polako zatvara utakmicu, izvukao je Calella, a ubacio stopera Tomislava Barbarića.

78' - velika obrana Kelave, mladi Dinamov vratar ponovno je sjajno zaustavio udarac domaćina.

77' - igra se va banque, Belgijanci zaprijetili s petoricom u napadu, spasio je Bišćan.

76' - novi napad Dinama, Bišćan je bio prekratak u skoku, a Cufre glavom ipak nije pogodio loptu kako je htio i ona je otišla preko vrata.

73' - posljednja promjena kod domaćina, izašao je Camozzato, a ušao Šćepović.

73' - izgledna prigoda za goste, ali je Chago bio sebičan i umjesto dodavanja u peterac Bruggea, pucao je preko grede.

72' - prisilina izmjena kod Dinama, igru je zbog ozljede morao napustiti Vrsaljko, a na njegovu poziciju je ušao Etto.

71' - dobra prilika za Belgijance, za loptu se izborio Kouemaha, ali je njegov udarac blokiran.

59' - GOL!!! Ubacio je Sammir iz slobodnog udarca, a na pet metara je sam k'o duh ostao kapetan Igor Bišćan i glavom povećao prednost Dinama.

57' - dobar pokušaj Perišića, ali je Kelava sjajno obranio i spriječio moguće izjednačenje.

55' - GOL!!! Sammir je sjajno izbjegao zaleđe, pobjegao svom čuvaru i plasirao loptu ispod belgijskog vratara za vodstvo Dinama. Ori se pjesma 200-tinjak Diamovih navijača!

54' - konačno prva prava prilika za Dinamo, nakon slaloma Badelja pucao je Bećiraj, ali točno u dobro postavljenog De Vliegera.

53' - i druga izmjena kod Bruggea, domaći trener je povukao Diaza, a ubacio Van der Heydena.

46' - nije prošlo niti 30 sekundi u drugom poluvremenu, a mladi Vrsaljko je požutio zbog preoštrog starta na Diazu.

46' - krenulo je drugo poluvrijeme, domaćini su napravili prvu izmjenu, u svlačionici je ostao Dalmat, a ušao je Lestienne.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - vrlo skromno, najlošije europsko poluvrijeme Dinama pod Vahidom Halilhodžićem. Samo jedan udarac prema belgijskim vratima u prvih 45 minuta. Nisu ni domaćini briljirali, šest udaraca ukupno, no imali su stopostotnu šansu u 23. minuti koju je promašio Geraets. 41' - Cufre u posljednji trenutak spasio ispred natrčalog Dalmata i izbacio loptu u korner.

39' - dugo se ništa nije događalo, a onda je najagiliniji igrač na terenu Geraets uputio oštar udarac koji je ipak otišao daleko od vratnice.

34' - u zračnom duelu bili su Vrsaljko i Diaz, obojica su nezgodno prizmeljila, ali teže je stradao Kostarikanac kojem se tri minute ukazivala pomoć.

31' - požutio je i prvi igračl Brugge, zbog gurbog prekršaja na Calellu sudac je opomenu Geraetsa.

25' - Brugge je opasno pritisnuo Halilhodžićeve igrače, živnula je i publika, ali gostujuća obrana, uz dosta muke, zasad odolijeva napadima belgijske momčadi.

23' - najveća prilika na utakmici! Cufre je krivo procijenio let lopte, Geraets je ostao sam na desnoj strani, ali je, srećom, pucao u vanjski dio mreže.

15' - prvi udarac u okvir vrata na utakmici, uputio ga je Donk, ali je Kelava lakoćom uhvatio loptu.

12' - prvi oštar start na susretu, Cufre je 'počistio' Dalmata i austrijski sudac Einwaller odmah mu je pokazao žuti karton.

7' - prvi korner na utakmici pripao je Dinamu, u nastavku akcije Zagrepčani su izborili i drugo ubacivanje iz kuta, no mini-pritisak nije nije urodio plodom.

5' - mala konfuzija u gostujućoj obrani, ali srećom, igrači belgijskog sastava se nisu baš najbolje snašli pred Kelavom.

1' - konačno je počeo dvoboj na stadionu Jan Breydel. Plava armija odmah je gurnula domaće igrače u juriš prema Dinamovim vratima.

– Iako je dvoboj u Bruggeu trebao početi u 19 sati, to se nije dogodilo. Zbog ogromnih gužvi oko stadiona, start dvoboja odgođen je za 15 minuta kako bi domaći navijači ipak stigli vidjeti akciju od prve minute.

Vahid Halilhodžić napravio je čak četiri izmjene u odnosu na očekivani sastav za Brugge. Dosad nedodirljivog Antu Rukavinu stavio je na klupu, a u napada gurnuo Fatosa Bećiraja. Na teren je poslao i dvojicu 'razarača' Callela i Chaga, a iz početne postave je ispao Ademi, baš kao i Pedro Morales kojeg će na desnoj strani zamijeniti puno brži Ibanez.

NAJAVANogometaši Dinama silno žele pobijediti Club Brugge u 4. kolu Europske lige i tako napraviti još jedan važan korak prema dugo očekivanom snu – prezimljavanju u Europi.

arti-201010210665006No ta misija neće biti nimalo laka. Iako se nalazi na posljednjem mjestu ljetvice D s dva boda, belgijskom klubu ovo će biti 128. nastup u UEFA-inom klupskom natjecanju po čemu je najiskusnija momčad od svih ovosezonskih, a trener Adrie Koster ni ne pomišlja na podjelu bodova, već isključivo na pobjedu koja bi njegovu momčad vratila u život:

arti-201010210803006"Sretan sam što je Villarreal pobijedio PAOK i sada nam, kao i Dinamo, bježi dva boda. Modre mopramo pobijediti i u ostalim utakmicama protivnicima ne ostaviti ni najmanju šansu za iznenađenjem", izjavio je Koster, dok je Vahid Halilhodžić poručio:

arti-201011020607006"Ni neriješen rezultat ne bi bio loš, no idemo na maksimum. Gledao sam ponovno našu utakmicu s Bruggeom na Maksimiru i vjerujem da je to dosad naš najjači protivnik. Dvoboju moramo pristupiti vrlo ozbiljno", izjavio je Vaha, koji na raspolaganju ima sve igrače koji nutakmicu čekaju u odličnoj atmosferi te vjeruju da će im biti lakše nego u Maksimiru jer domaćin "mora ganjati rezultat te će imati veliki pritisak publike".

"Moramo prezimiti u Europi i u svlačionici govorimo da tu šansu trebamo iskoristiti. Igramo dobro, uvijek nam se nešto trebalo poklopiti, a sad ovisimo samo o sebi. I svaki put kad istrčimo, svjesni smo da ćemo zabiti gol, svjesni smo snage. I kako utakmica odmiče, samopouzdanje nam raste. Imamo osjećaj moći", izjavio je Tomečak za Večernjak.