KRAJ: / Dinamo izgubio i ostao bez proljeća u Europi!

Već nekoliko godina Dinamo nije imao ovakvu priliku da nakon 40 godina konačno prezimi u Europi.

15.12.2010.
20:45

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja oko 36.000. Sudac: Mark Clattenburg (Engleska). Strijelac: 0:1 - Salpingidis (60). DINAMO (4-2-3-1): Kelava - Etto (Kramarić, 76), Barbarić, Tonel, Cufre - Calello (Rukavina, 59), Ademi (Slepička, 67) - Tomečak, Badelj, Sammir - Beqiraj. PAOK (4-5-1): Chalkias - Boussaidi, Cirillo, Contreras, Sznaucner - Vitolo, Garcia, Fotakis (Balafas 90), Vieirinha, Salpingidis (El Zhar, 68) - Athanasiadis (Filomeno, 82).DRUGO POLUVRIJEME90+3' - Kraj utakmice!

90' - Posljednja izmjena na utakmici. Izišao je Fotakis, a umjesto njega na terenu je Balafas.

86' - Beqiraj je dobro primio loptu na desetak metara, no onda iz okreta pucao vrlo loše - lopta je otišla visoko preko gola.

82' - Boussaidi je zaradio žuti karton zbog povlačenja. Grci rade drugu izmjenu, izišao je Athanasiadis, a umjesto njega na terenu je Filomeno.

76' - Ušao je i Kramarić umjesto Etta. Dinamo sad igra s četiri napadača.

74' - Beqiraj je tukao iz slobodnjaka, lopta je dotakla nekog od igrača u bijelim dresovima i Dinamo je dobio samo korner iz kojeg se nije dogodilo baš ništa dobroga.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

68' - Vaha baca sve karte u napad. Ademi izlazi iz igre, a na travnjaku je Slepička. Na drugoj strani izašao je strijelac Salpingidis, a umjesto njega ušao je El Zhar.

66' - Beqiraj je dobio javnu opomenu zbog igranja rukom u protivničkom kaznenom prostoru.

60' - Gol za PAOK! Brzom kombinacijom grčki nogometaši izigrali su Modru obranu, a Salpingidis je rutinirano s vrha 16-erca pogodio mrežu nemoćnog Kelave. Šok za prepune maksimirske tribine.

59' - Prva promjena kod Dinama. Izašao je Calello, a ušao Rukavina.

54' - Athanasiadis je uputio snažan i neugodan udarac s više od 30 metara, a Kelava je uz male poteškoće odbio u korner.

53' - Dinamo je nastavio s pritiskom, no nema pravih prilika u nastavku utakmice. Grci se i dalje organizirano brane sa svim igračima iza lopte. Badelj je požutio zbog prekršaja na Contrerasu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Još 45 minuta nade za Modre da mogu do pogotka, kojeg su igrom prikazanom u prvom dijelu i zaslužili. Nema promjena u sastavima.

PRVO POLUVRIJEME45' - Posljednji pokušaj domaćina - tukao je Beqiraj, ali samo pokraj gola. Kraj prvog poluvremena, Dinamo je apsolutno bolja momčad, no pogodaka i dalje nema. Omjer udarac je daleko na strani hrvatskog prvaka (7:1).

42' - Kakva nesreća za Modre. Sammir je sjajno opalio iz slobodnjaka, no lopta je pogodila vratnicu i odbila se u gol aut. Svega nekoliko centimetara dijelilo je Dinamo od toliko željenog pogotka.

36' - Prvi karton na utakmici zaradio je Garcia zbog grubog prekršaja na Ademiju. Minutu prije toga Dinamo je imao još jednu dobru prigodu no udarac Tomečaka otišao je malo pokraj vratnice.

30' - Korner Sammira, Beqiraj je prebacio na drugu vratnicu gdje se odlično snalazi Tonel, no njegov udarac na gol-liniji zaustavlja netko od gostujućih braniča. Tražili su domaćini igranje rukom, no čini se da je igrač PAOK-a loptu zaustavio tijelom, tako da je odluka glavnog suca ispravna. Zagrepčani sve bolji i opasniji.

26' - Sjajna prilika za Dinamo: Badelj je bio u skoku s gostujućim vratarom, a nakon njihovog zračnog duela lopta se odbila do Tomečaka koji je s desetak metara iz voleja pucao loše, pokraj vrata!

19' - Odlično se probio Milan Badelj i s 15 metara tukao snažno u prvi kut gostujućih vrata - golman PAOK-a, Chalkias, uz puno muke ipak je nekako ukrotio loptu. Potez Dinamovog kapetana izmamio je pljesak prepunih tribina.

13' - Udarac Ademija s 20-ak metara, prvi Dinama u okvir gola, no bio je to lak plijen za vratara PAOK-a.

10' - Beqiraj je pao u šesnaestercu nakon duela s Cirillom, no engleski sudac nije pokazao na bijelu točku.

6' - Vrlo neugodna situacija pred vratima Modrih. Barbarić je dugo oklijevao s izbijanjem jedne lopte, na kraju je to učinio na rubu svog peterca, pogodio protivničkog napadača, a odbijanac je Kelava refleksno odbio u korner i spasio Maksimir od ranog šoka.

2' - Prošlo je svega 70-ak sekundi, a Dinamo je već imao dobru prigodu pred vratima gostiju. Tonel je jednom svijećom na rubu šesnaesterca našao Beqiraja koji je lijevom nogom tukao pokraj vrata.

1' - Počela je utakmica! Još jedna velika utakmica je pred nogometašima Dinama, a pobjedom nad PAOK-om Vahine 'trupe' osigurale bi proljeće u Europi nakon dugih 40 godina prokletstva. Sretno Modri!

NAJAVA arti-201012140833006U utakmici sezone Vahid Halilhodžić neće moći računati na kapetana Igora Bišćana, čije je mjesto u sredini obrane zauzeo mladi Barbarić. Niti potentni Šime Vrsaljko nije uspio zaliječiti ozljedu zgloba, pa će na desnom boku biti Etto.

arti-201012150460006Trener Dinama se odlučio za provjereni sistem – istureni će biti samo Fatos Beqiraj, a ispred njega vrhunski tehničar Sammir, brzanac Tomečak, te kapetan za ovu utakmicu Milan Badelj. Kod Grka će najviše prijetiti Vieirinha i Salpingidis, no gostima će u prilog ići i uvjeti na terenu.

arti-201012150263006Direktor stadiona Miljenko Sakoman potvrdio je da je temperatura travnjaka čak -17 stupnjeva, što je, prema njegovim riječima – stravično. Neravna podloga bit će veliki problem za momčad koja mora napadati i tražiti pogodak, a u ovom slučaju to je Dinamo.