KOŠARKA: /

Trijumf Splićana u Izraelu, glatka pobjeda Cibone kod kuće

Split C.O. u gostima je ostvario treću pobjedu u Suproligi, dok su u Euroligi "vukovi" rutinskom igrom potukli belgijske "stripaše".

16.11.2000.
2:57

U 5. kolu skupine A Suprolige, Split Croatia Osiguranje stigao je u gostima kod Maccabi Nessa do svoje treće pobjede ? 84:77. Najbolju igru pružili su Nikola Vujčić (26 koševa), Alan Gregov (16) i Andrija Žižić (15).

U Euroligi, protiv košarkaški nejakih Belgijanaca Spirou Charleroi (njihov pokrovitelj Spirou jedan je od najjačih francusko-belgijskih strip-časopisa, "dom" poznatog "Gastona"), Cibona VIP rutiniranom je igrom došla do lake pobjede od 85:70 (20:18, 43:41, 66:50). Cibonini centri odlično su funkcionirali, a "gastarbajteri" zagrebačke momčadi odradili su lavovski dio posla (Lee 21 poen, Awojobi 17).

To što se Cibona rezultatski odlijepila tek u drugome poluvremenu (serija na početku 12:2), posljedica je pucačke indisponiranosti Josipa Sesara (bacanja 0 od 2, samo jedna pogođena "dvica", a 3 poena nije ubacio niti iz dvoznamenkastog broja pokušaja), koji je vjerovatno kući otišao pješice - jer s takvom igrom ne bi mogao ključem pogoditi u bravu automobila.

Kod gostiju prikazanim može biti potpuno zadovoljan samo Battiste (29 poena, 9 skokova, peta osobna u 39. minuti). Obje momčadi imala su po 34 skoka, ali je u svim ostalim elementima Cibona bila bolja (11 asistencija naspram 9 gostujućih, tri ukradene lopte više, samo 18 osobnih pogrešaka, kojih su Belgijanci skupili čak 28)...