KOŠARKA: / Philadelphia ispala, Miami prokockao uvjerljivu pobjedu

S 25 poena i 6 skokova Reggie Miller vratio se u velikom stilu te odveo Indianu u finale Istoka

20.5.2000.
23:56

Najbolji košarkaš Pacersa vodio je glavnu riječ na parketu First Union Centrea. Nakon što je zbog suspenzije propustio peti ogled polufinala doigravanja na Istoku, prigrabio je epitet najboljeg igrača šeste utakmice sa 76ersima. Indiana je sa 106:90, uz dva poraza, izborila treće uzastopno konferencijsko finale. Peti put u posljednjih sedam godina Pacersi mogu do prstena. Ovoga puta očekuju boljeg iz dvoboja Miami - New York.
Gosti su nakon prve četvrtine vodili s 12 razlike
(37:25). Sixersi su, pak, uzvratili u drugoj četvrtini(28:19). U trećoj dionici ponovno su, međutim, neobjašnjivo pali (16:29). Iskusna momčad Indiane u posljednjih 12 minuta nije dozvolila novi preokret (21:21). Jalen Rose je dvoboj završio s 21 postignutim poenom. Više od deset poena u redovima Indiane postigli su i Rik Smits (18 koševa i 9 skokova), te Mark Jackson (12 poena i 11 asistencija). Žan Tabak igrao je tri minute, sve rubrike uz njegovo ime ostale su prazne. Najučinkovitiji igrač domaćina bio je Aaron McKie (19 poena i 9 skokova), dok je vidljivo umorni Allen Iverson postigao 18 koševa, uz šut 7-20. Toni Kukoč je na oproštaju od sezone odigrao 32 minute uz učinak od 12 poena (šut 6-17, trice 0-2), tri skoka i jedne asistencije.
Daleko neizvjesniju utakmicu odigrali su New York i Miami. Knicksi su pobjedom 72:70 izjednačili ukupni omjer na 3:3. O Indianinom protivniku odlučivat će stoga posljednji ogled u Miamiu u nedjelju. Iako su Knicksi bili na rubu ponora, momčad iz "velike jabuke" vratila se "iz mrtvih" i nevjerojatnim preokretom izborila pobjedu.
Gosti su sredinom druge četvrtine imali vodstvo od 18 razlike, na poluvremenu i +15 (45:30). No nisu izdržali. Patrick Ewing (15 koševa i 18 skokova) zakucavanjem dvije minute prije kraja smanjio je na svega 68:70, a potom su Chris Childs (4) te Allan Houston (21) u završnih 90 sekundi realizirali slobodna bacanja za konačnih 72:70. Miami u
posljednje dvije minute i 20 sekundi nije postigao koš. Svjesni propuštene prilike gosti su postali kada je Anthony Carter (15) u posljednjoj sekundi promašio tricu. Sprewell je dodao 15 koševa i 9 skokova za pobjednike, dok je najučinkovitiji u redovima gostiju bio Alonzo Mourning (22 koša i 10 skokova). Tim Hardaway postigao je tek dva poena.