KOŠARKA: / Lakersi poveli protiv Blazersa

U trećoj finalnoj utakmici Zapadne konferencije Portland je izgubio na domaćem parketu s 93:91, čime su Lakersi u ukupnom omjeru poveli s 2:1.

28.5.2000.
0:16

Momčad iz Los Angelesa nadoknadila je poraz iz drugog dvoboja,a najviše zasluga za to pripadaju junaku večeri Kobeu Bryantu. Bryant se zaustavio na učinku od 25 koševa, sedam asistencija i isto toliko skokova. Zaslužan je za odlučujuće dodavanje u završnici nakon kojega je Ron Harper zabio pobjednički koš, a u zadnjim sekundama blokirao je i puno višeg Arvidasa Sabonisa.
Nakon "sporog" ulaska u susret, Shaquille O'Neal ipak je stigao do 26 poena, 12 skokova i 3 blokade. Na parketu je proveo svih 48 minuta, što dovoljno govori o želji Lakersa za "osvetom" zbog ponižavajućih -29 u drugom susretu u LA-u. Početak je pripao Blazersima, poveli su s 15:2. Na poluvremenu je bilo 55:45. Da nije bilo 18 Bryantovih poena u prvom dijelu, domaćini su mogli steći i teško dostižnu prednost. No Bryantu su se pridružili O'Neal i Harper (12), Lakersi su dobili treću četvrtinu (27:16) i osigurali
priliku da u završnici ipak pobijede. Rasheed Wallace (19), Damon Stoudamire (19), Steve Smith (14) i Scottie