Julije Knifer najdojmljiviji je umjetnik kojega Hrvatska ima, i koji i u inozemstvu ima vrlo važne referencije, rekao je Maković, dodavši da bi ga, s obzirom na to da već dvadesetak godina ne živi u Hrvatskoj, htio učiniti dijelom naše sredine. Knifer je u tome razdoblju imao nekoliko manjih izložaba u nas, no, kako je napomenuo Maković, nije mu uspio postaviti izložbu u dvjema važnim zagrebačkim umjetničkim ustanovama, koje nije htio imenovati. Po njegovim najavama, Knifer (1924., Osijek) predstavit će na još neslužbenu temu "Platforma ljudskosti" murale, crteže, slike i videozapis nastanka velikog meandra u njemačkom kamenolomu.
Najam izložbenog prostora stajat će 100 milijuna lira za pet mjeseci, uključivši i čuvanje, što je, ističe Maković, gotovo dvostruko jeftinije nego prije dvije godine. Palača, izgrađena i od istarskog kamena, nalazi se između Rialta i Trga sv. Marka, a prizemlje, gdje će biti hrvatska izložba, preuredio je jedan od najvećih suvremenih arhitekata Carlo Scarpa. Prostor obuhvaća 400 četvornih metara - jednu veliku, tri manje dvorane i vrt.
Napomenuvši da je Maković imao odriješene ruke u izboru umjetnika za Veneciju, ministar kulture Antun Vujić izrazio je zadovoljstvo njegovim izborom, jer, kako je istaknuo, Knifer je snažno odredio smjerove suvremene likovne umjetnosti. Mnogi u Europi sada će prvi put doznati da je Knifer hrvatskog podrijetla, dodao je ministar. Venecijanski biennale za novinare otvara se 6., 7. i 8. lipnja, nagrade se dodjeljuju 9. lipnja, a izložba se za javnost otvara 10. lipnja. Prvi put ove godine predstavljanje Hrvatske u Veneciji organizira se u suradnji s nedržavnom ustanovom, Institutom za suvremenu umjetnost.