Jug u dramatičnoj završnici ispustio finale!

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO nisu se uspjeli plasirati u finale završnog turnira Eurolige, koji se održava u Napulju.

14.5.2010.
23:50

JUG: Vićan, Vranješ, Bošković 2 (1), S. Sukno 1 (1), Joković 2 (1), Seman, Marković 2, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 2, Drobac, Obradović, Nižić.

PRIMORAC: Radić, Dr. Brguljan, Crepulja, Petrović, Trajković 1, Da. Brguljan 2, Kiss, Azevedo 2, Pavlović 1, Milošević, Steinmetz 1, Šetka 1, Milić 3, Drašković.

Peterci: Jug 3-4, Primorac 0-1 Realizacija igrača više: Jug 4-14, Primorac 9-15. Suci: Taylan Emanuel (TUR), Koganov Mark (AZE) U prvom polufinalu je Pro Recco nakon produžetaka pobijedio Partizan 8:7 (0:2, 2:2, 1:1, 3:1/ 2:1, 0:0), pe će u subotu u finalu igrati Primorac i Pro Recco. Bit će to repriza prošlogodišnjeg finala iz Rijeke.

Osim lošeg korištenja igrača više, Dubrovčani su olakašali posao Primorcu neopreznom igrom u obrani, pa su zbog tri isključenja tri minute prije kraja treće četvrtine igru morali napustiti Sandro Sukno i Andro Bušlje.

Unatoč tome, Jug je, nakon što je Vićan obranio peterac ponajboljem igraču Primorca Miliću, poveo 10:9, a do kraja je ostalo 4 minute i 50 sekundi. No, Trajković je donio poravnanje Primorcu već u sljedećem napadu, a potom je Vranješ promašio zicer za Dubrovčane.

Primorac je tri i pol minute prije kraja susreta poveo 11:10, nakon što je Milić postigao svoj treći pogodak.

Dubrovčani su poravnali golom Boškovića 2 minute i 20 sekundi prije kraja, ali suci su poništili pogodak i dali Jugu prednost igrača više, a Dobud je, nažalost, pogodio vratnicu.

Prošlog tjedna Jug je ostao bez naslova u Jadranskoj ligi nakon što je u finalu izgubio od Jadrana iz Herceg Novog.