Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Danas /

Izložba Plečnika u Muzeju za umjetnost i obrt

Izložba autora ljubljanskog tromostja, "Plečnik, arhitekt u Praškom dvorcu" do sada je gostovala u Pragu, Varšavi, Budimpešti, New Yorku i Bruxellesu.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Osim izložbe "Plečnik, arhitekt u Praškom dvorcu" u Muzeju za umjetnost i obrt postavljen je i kratak prikaz Plečnikovih radova u hrvatskoj.

Iako je Plečnik najveći dio opusa ostavio u Sloveniji, velik prinos dao je i češkoj i hrvatskoj kulturi.

Plečnik je, zahvaljujući poznanstvu s hrvatskim intelektualcima od 1909. do 1956., projektirao i realizirao nekoliko objekata u Hrvatskoj (crkva na Trsatu, kripta svetišta u crkvi Majke Božje Lurdske u Zagrebu, Svetište Srca Isusova u Osijeku, proširenje crkve i hodočasničkog kompleksa u Mariji Bistrici, paviljon na Brijunima...), podsjetio je Maleković, dodavši kako mnogi Plečnikovi projekti za objekte u Hrvatskoj nisu ostvareni.

Izložba je postavljena u suradnji s Upravom Praškog dvorca, Arhitekturnim muzejem u Ljubljani, hrvatskim i slovenskim ministarstvima kulture, češkim i slovenskim veleposlanstvima u Hrvatskoj, a pod pokroviteljstvom češkoga, slovenskog i hrvatskoga predsjednika Vaclava Havela, Milana Kučana i Stjepana Mesića.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike