Ocijenio je to na današnjoj konferenciji za novinare glavni ravnatelj Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) Željko Ivančević.
HT-ova inertnost, po Ivančevićevu mišljenju, posljedica je zastoja u privatizaciji, monopola HT-a na fiksnu telefoniju i lošeg unutarnjeg ustroja te tvrtke, što umanjuje efikasnost HT-a, a time i hrvatskog gospodarstva koje ne može u potrebnoj mjeri koristiti usluge on - line poslovanja.
HUP je, izvijestio je Ivančević, još početkom kolovoza uputio pismo generalnom direktoru HT-a Ivici Mudriniću radi suradnje na području Interneta u poslovne svrhe, no do danas nije dobio njegov odgovor, a dva mjeseca trebalo je HT-u da odgovori na HUP-ov zahtjev za otvaranje WEB adrese. K tome, dodao je, Hrvatska nema zakonsku podlogu za Internet poslovanje, pa je ono još uvijek dosta rizično.
Izvijestio je da će HUP u suradnji s Ministarstvom gospodarstva pripremiti podlogu za donošenje zakonske regulative za Internet poslovanje. Da nedostatna zastupljenost on line poslovanja nije samo odgovornost HT-a, svjedoči i podatak koji je na novinarski upit iznio Ivančević, po kojemu, ovisno o djelatnosti, tek 5 do 15 posto članica HUP-a koristi Internat u svom poslovanju.
Ivančevićevim ocjenama pridružio se i predsjednik Hrvatskog sindikata pošte i telekomunikacija Josip Pupić, koji smatra da 16 posto dionca HT-a treba odmah ponuditi Deutsche Telekomu (DT), kako bi se ubrzala privatizacija, a HT-u omogućio miran razvoj i sigurnost 11 tisuća zaposlenih, pod okriljem te svjetski jake tvrtke. Po njemu, DT je već ponudio 600 milijuna dolara za 16 posto dionica HT-a.